Badanie przy wypadaniu włosów

badanie przy wypadaniu włosów

Jeśli przez dłuższy czas obserwujesz nadmierną utratę kosmyków, to prawdopodobnie w Twoim organizmie zachodzą jakieś niekorzystne zmiany. Odpowiedź na to pytanie dadzą wyłącznie badania laboratoryjne. Które z nich warto wykonać, aby rozpoznać przyczynę wypadania włosów? Przeczytaj mój poradnik. Badania laboratoryjne może zlecić lekarz pierwszego kontaktu — wówczas otrzymasz skierowanie i będziesz mogła wykonać je bezpłatnie. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, to znajdź prywatne laboratorium.

Nadmierne wypadanie włosów

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór. W każdym przypadku pojawienia się problemów ze skórą czy włosami warto wykonać podstawowe badania - morfologię i ocenę funkcji tarczycy. Jeśli chodzi zaś o suplementację warto zażywać wyciągi z drożdży, skrzypu polnego i witaminy z grupy B.

Nasze serwisy

Badanie trychologiczne WŁOSÓW oraz SKÓRY GŁOWY

Serwis posiada bogatą bazę treści. Proszę się zastanowić czy nie zmienić jednak kolejności działania. Zdecydowanie lepszym wyjściem byłoby w pierwszej kolejności udanie się do dermatologa, a dopiero po badaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zdecyduje jakie badania i w jakim zakresie wykonywać. Jeżeli jednak w pierwszej kolejności woli Pani odwiedzić laboratorium lepiej podzielić to na dwie fazy- w pierwszej wykonać badania tańsze i wykluczające częstsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów - czyli morfologia krwi w celu wykluczenia niedokrwistości , oraz TSH wykluczenie chorób tarczycy. Jeżeli będą nieprawidłowe to w przypadku anemii warto oznaczyć poziom żelaza , a w przypadku chorób tarczycy poziomy hormonów. Jeżeli chodzi o testosteron lepiej oznaczyć frakcję wolnego hormonu, ale tak jak napisałam wcześniej lepiej wstrzymać się z oznaczeniami do konsultacji z dermatologiem.

Zależnie od dnia masz inne normy dla każdego z hormonów, ale polecałabym dzień. Hm, ja słyszałam teorię, że prolaktynę najlepiej do 10 dnia cyklu. Ale wygłosił ją nielekarz, więc może tak nie jest. Wszystko zależy od tego, co podejrzewa lekarz. Jednak jeśli same, prywatnie wykonujemy badania - normy dobieramy pod dzień cyklu. U mnie wyszła niedoczynność tarczycy - biorę leki od kilku miesięcy i włosy mniej wypadają :. Witam,może będziesz w stanie mi pomóc, mam dwa dość duże problemy.

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn. Warto wykonać morfologie krwi oraz TSH i wykluczyć anemie oraz choroby tarczycy. Poza tym w diagnostyce wypadania włosów wykorzystuje sie trichigram - badanie korzeni i cebulek włosowych. Witam, Nadmierne wypadanie wlosów może okresowo występować.

Komentarze

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa.

Nadmierne wypadanie włosów może mieć bardzo różnorodne przyczyny. Często to skutek nieprawidłowej pielęgnacji i czesania włosów.

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić.

Zostaw swoją myśl