Brak cynku a wypadanie włosów

brak cynku a wypadanie włosów

Czy cynk przyspiesza regenerację ran? Cynk można zaliczyć do grona składników posiadających właściwości lecznicze. Czy cynk jest skuteczny w terapii trądziku? Cynk to popularny

Wypadanie włosów

Pierwszym z objawów, które może świadczyć o tym, że prawdopodobnie w organizmie są niewystarczające ilości cynku, może być spadek odporności , utrata apetytu lub wypadanie włosów. Do dodatkowych objawów zwiastujących  niedobory cynku w organizmie  należą:.

Pobierz bezpłatnie

Wczesne sygnały świadczące o niedoborach substancji odżywczych

Na początku należy zaznaczyć, że włosy, aby rosły, potrzebują wielu składników odżywczych typu witaminy , pierwiastki mikro i makroelementy czy aminokwasy. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których z jakiś przyczyn pojawiają się niedobory pokarmowe lub zostaje zachwiana proporcja pomiędzy różnymi składnikami. Wówczas włosy nie tylko przestają rosnąć, ale także zaczynają wypadać. Co się dzieje, gdy w organizmie pojawiają się problemy z niedoborem składników pokarmowych?

Cynk obok żelaza, witaminy D, jodu, magnezu jest uważany za najważniejszy składnik odżywczy dla prawidłowego funkcjonowania metabolicznego organizmu. Jest niezbędny do ponad reakcji enzymatycznych. Włosy jako tkanka w której następuje intensywny wzrost,  potrzebuje optymalnego poziomu cynku w organizmie i natychmiast reaguje na spadek dostępności tego pierwiastka. Cynk występuje powszechnie w produktach zwierzęcych i roślinnych. Najwięcej jest go w podrobach, rybach i owocach morza jak małże, ostrygi. W produktach roślinnych głównie w kaszach i pestkach dyni, słonecznika, migdałach, kakao.

Czy Twoje włosy są słabe i skłonne do wypadania? Być może brakuje Ci cynku. Ten pierwiastek wpływa na kondycję Twoich włosów, a jego niedobór może doprowadzić nawet do łysienia. Dowiedz się, jak zapewnić sobie cynk dzięki diecie i suplementom oraz dlaczego jest on tak ważny dla organizmu. Jeżeli zauważyłeś u siebie nadmiernie wypadające włosy, bardzo prawdopodobne, że brakuje Ci cynku. Ten minerał trudno jest dostarczyć w naturalny sposób, poprzez jedzenie — to dlatego, że występuje w niewielu produktach i to takich, których nie jemy na co dzień np.

Komentarze

Wady cynku Pacjenci przyjmujący cynk skarżyli się na nudności i przykry smak w ustach - są to bowiem skutki uboczne stosowania tego minerału.

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia.

Zostaw swoją myśl