Brak jakiego hormonu powoduje wypadanie włosów

brak jakiego hormonu powoduje wypadanie włosów

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Jak hormony wpływają na włosy?

Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Karłowatość przysadkowa także karłowatość hiposomatotropowa to jedno ze schorzeń skutkujących karłowatością.

Mam 23 lata i od jakichś dwóch lat moim problemem było silne wypadanie włosów. Moja morfologia wyszła w porządku, tak samo jak i badanie moczu. Biochemia w normie. A ja mam 34, Moja dermatolog powiedziała, że mam się zgłosić do lekarza ginekologa - endokrynologa, aby rozpocząć kurację hormonalną, gdyż to może być powodem wypadających włosów.

brak jakiego hormonu powoduje wypadanie włosów

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów. Kilka dni temu zmierzyłam jednak swój kucyk i gdy zobaczyłam niecałe 7cm to trochę się przeraziłam. W nieco ponad 2 miesiące straciłam 2 cm objętości. Właśnie dziś byłam zrobić taki komplet badań sobie i przy okazji pomyślałam, że byłoby dobrze napisać Wam o tym na blogu. Oczywiście nie są to wszystkie badania, które mogą być przydatne w diagnozowaniu przyczyny problemów z włosami, ale od tych należałoby zacząć. Zwłaszcza jeśli wybieramy się do Trychologa to warto udać się do niego już z wynikami, bo wtedy będzie nam w stanie więcej powiedzieć już przy pierwszej wizycie. Za wszystkie te, wymienione wyżej badania zapłaciłam razem nieco ponad zł.

Wśród wielu czynników powodujących wypadanie włosów, takich jak: brak witamin, stres, niewłaściwe odżywianie czy pielęgnacyjne zaniedbania, są także wahania hormonów. Taki stan rzeczy można jednak w porę wyleczyć, dlatego kiedy fryzura traci na objętości nie należy zwlekać i najlepiej przeprowadzić właściwe badania, by dowiedzieć się gdzie leży przyczyna. Łysienie androgenowe jest tym rodzajem dolegliwości, która pojawia się na ogół po menopauzie. Przyczyną jego pojawienia się jest podwyższony poziom androgenów , czyli męskich hormonów. Dochodzi więc w organizmie do zaburzeń, czego efektem jest stopniowe przerzedzanie się włosów na czubku głowy i w płatach skroniowych. Często towarzyszy temu także nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Komentarze

Hormony — sprzymierzeniec czy wróg? Decydują o twoim zdrowiu, nastroju, a nawet o tym, jak wyglądasz.

Proszę o poradę, strasznie wypadają mi włosy, już mam straszne prześwity jak u dziecka, tsh 3 i 4 robiłam, zwykłe badania na żelazo itp. Dziękuję i pozdrawiam!

Zostaw swoją myśl