Coś dobrego na wypadanie włosów po ciąży

coś dobrego na wypadanie włosów po ciąży

Przyszła mama  w trakcie ciąży może cieszyć się gęstymi, zadbanymi włosami. Dopiero po porodzie fryzury często sprawiają problemy, włosy są przesuszone lub wręcz przeciwnie szybko się przetłuszczają i nadmiernie wypadają. Kępki włosów na szczotce, pojedyncze włosy na podłodze, kanapie, poduszce sprawiają, że kobieta zaczyna się niepokoić, czy czasem nie zacznie łysieć? Czy wypadanie włosów po ciąży jest niebezpieczne? I jak sobie z tym radzić?

Wypadanie włosów po ciąży

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja? Włosy rosną mniej więcej kilka milimetrów na miesiąc. Jednak wzrost ten jest uzależniony od czynników genetycznych, gospodarki hormonalnej czy naszego ogólnego stanu zdrowia.

Przez Gość magdalenka21, Wrzesień 6, w Zdrowie i uroda. Przywróć formatowanie. Dozwolonych jest tylko 75 emoji. Wyświetlać jako link. Wyczyść edytor. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Choć ciąża pod wieloma względami nie rozpieszcza, jest coś, czego wielu ciężarnym inne kobiety zazdroszczą. Mianowicie bujnej i lśniącej fryzury. Niestety piękna fryzura nie jest dana raz na zawsze młodym mamom. Około trzeciego miesiąca po porodzie włosy w naturalny sposób wypadają. U jednych kobiet proces ten przebiega delikatnie, inne włosy tracą garściami, co często niepokoi i budzi strach. Młode mamy mogą się pochwalić bujną fryzurą z prostej przyczyny: włosy w ciąży nie wypadają. Ich cykl wzrostu ze względu na zmienioną gospodarkę hormonalną ulega przeobrażeniu. Dlatego gdy wydzielanie hormonów zmienia się, po urodzeniu dziecka włosy, które nie zostały utracone w ciąży, wypadają. Wypadają te, które nie wypadły w czasie ciąży oraz te, które powinny wypaść w danym okresie, stąd złudzenie, że traci się ich wyjątkowo dużo. Jeśli przerzedzaniu fryzury towarzyszy łupież,  łojotok , a kosmyki wypadają garściami , należy skonsultować się z lekarzem.

Wypadanie włosów po ciąży to problem wielu młodych mam. Jeśli dotknął również ciebie, nie wpadaj w panikę, tylko zmień sposób pielęgnacji włosów i wybierz odpowiednie kosmetyki. Kondycję cebulek oraz skóry głowy skutecznie poprawiają ampułki oraz olejki. Urodziłaś dziecko, emocje powoli się wyciszają, noworodek rozwija się zdrowo, więc masz czas, żeby wreszcie się skupić na sobie. I z przerażeniem zauważasz, że zostawiasz w wannie i na szczotce coraz więcej włosów. Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne?

Komentarze

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka.

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma. Po myciu głowy zatyka się wanna.

Nie ma jednak powodów do paniki, wypadanie włosów po ciąży , czyli łysienie poporodowe alopecia postpartalis , to całkowicie naturalne zjawisko.

Wypadanie włosów po ciąży wynika z działania hormonów niezbędnych do utrzymania ciąży i porodu.

Zostaw swoją myśl