Co jeść jeśli wypadają włosy

co jeść jeśli wypadają włosy

Łysienie ma przyczyny hormonalne i genetyczne, jednak spowolnienie tego procesu można osiągnąć także dzięki odpowiedniej diecie i dostarczaniu organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Co jeść, aby włosy przestały wypadać? Dieta przeciwdziałająca wypadaniu włosów powinna zawierać naturalnie występujące nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa linolenowy oraz gamma linolenowe. Spowalniają one przemianę testosteronu w jego pochodną, DHT, odpowiedzialną za wypadanie włosów określane jako androgenne. Kwas alfa linolenowy, czyli ALA, należy do kwasów omega 3 i znajduje się w oleju lnianym oraz rzepakowym.

Dieta na wypadanie włosów

Czy wypadanie włosów może zostać ograniczone dzięki odpowiedniej diecie? Sprawdź co jeść, żeby wzmocnić włosy, które zaczęły się przerzedzać. Nie zapomnij też o starannej pielęgnacji - stosuj odżywki i wcierki, a wkrótce twój kompleksowy program przyniesie rezultaty! Co jeść, żeby ograniczyć wypadanie włosów?

Fora dyskusyjne

Dieta na piękne włosy

Wypadanie włosów i ich słaba kondycja to częsty problem, który nasila się szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, jednak niezależnie od nich korzystna okazuje się dieta bogata w składniki, których najbardziej potrzebują włosy i skóra głowy — aminokwasy siarkowe, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk i miedź. Zewnętrza pielęgnacja i stosowanie kosmetyków nie wystarcza, aby zapewnić właściwy stan włosów i skóry głowy, a pomocy należy szukać, wybierając właściwe produkty na półkach w sklepie spożywczym, a nie tylko w drogerii. Grube i lśniące włosy, które nie wypadają nadmiernie, to w dużej mierze zasługa prawidłowej diety. Jeżeli jednak od zawsze miałaś cienkie i rzadkie włosy, zmiana sposobu odżywiania nie spowoduje, że na głowie pojawi się bujna czupryna, ale z pewnością odżywi skórę głowy, a włosy zyskają dostawę składników odżywczych, dzięki którym staną się mocniejsze i bardziej lśniące. W przypadku zmian hormonalnych zachodzących z wiekiem u kobiet i u mężczyzn, łysienia nie da się powstrzymać zmianą diety, jednak można nieco spowolnić ten proces oraz zadbać o wzmocnienie i odżywienie włosów.

Ten wyjątkowy element ludzkiego ciała, który od zawsze stanowił szczególną, indywidualną ozdobę, stał się jednocześnie symbolem mocy i płodności, a włos siwy symbolem mądrości. Ich brak nie był raczej zjawiskiem pożądanym, szczególnie u kobiet. Aktualnie przypadłość, jaką jest utrata włosów, nie jest często spotykana, ale jak się już pojawi, może spędzać sen z powiek. Utrata włosów jest bardzo naturalnym zjawiskiem. Nieraz znajdujemy swoje włosy na poduszce, na podłodze, w odkurzaczu. Szczególe widoczne jest to podczas ich mycia, czy czesania.

Kilka włosów w wannie czy na szczotce to nie tragedia. Każdy z nas dziennie traci ich sporo, ponieważ te zniszczone wypadają, a na ich miejsce odrastają nowe. American Hair Loss Association przeprowadziło całą masę badań, których celem było ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy. Jedną z nich jest niewłaściwy sposób odżywiania.

Komentarze

Twoje włosy wypadają jak szalone? Jest na to rada.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów.

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować.

Zostaw swoją myśl