Co jest przyczyną wypadania włosów u nastolatków

co jest przyczyną wypadania włosów u nastolatków

Wypadanie włosów u nastolatków jest bardzo częstą przypadłością. Nie dotyka ono każdego młodego człowieka, dermatolodzy jednak potwierdzają, że często zgłaszają się do nich bardzo młode osoby, które skarżą się na zbytnia utratę włosów. Faktem jest, że w zdecydowanej większości przypadków nastolatki nie mają się czym martwić. Owszem, młodzież ma tendencję do wyolbrzymiana swoich problemów, ale to, że ktoś traci względnie dużo włosów wcale nie oznacza, że postępuje u niego łysienie.

Wypadanie włosów u nastolatki

Wypadanie włosów w każdym wieku sprawia, że zaczynamy się czuć niepewnie, mniej atrakcyjnie, zaniżamy własną samoocenę. Bez wątpienia w wielu przypadkach jest to problem przejściowy, z którym w dość prosty sposób możemy sobie poradzić sami. Czasami jednak nie potrafimy znaleźć przyczyny nadmiernego wypadania włosów, a wówczas i nasze działania okazują się mało skuteczne. W wieku młodzieńczym wypadanie włosów wydaje się być dosłownie końcem świata.

Wypadanie włosów u nastolatków – czy jest się czym martwić?

Skuteczne terapie wzmacniające włosy

Opisane objawy mogą być wynikiem anemii , niedoczynności tarczycy czy niedobór pokarmowych częstych u młodych, dbających o linię dziewcząt. W pierwszej kolejności proponowałabym wizytę u lekarza i wykonanie podstawowych badań krwi. Dzień dobry.

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy nawet dwudziestolatków, a niektórych dotyka nawet wcześniej. Przyczyn może być wiele. Na jedne nie mamy wpływu, inne możemy wyeliminować. Czy wiedziałeś, że problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy nawet dwudziestolatków? Mimo dostępności szerokiej gamy szamponów i odżywek dedykowanych do określonego typu włosów, wielu mężczyzn zaczyna łysieć nawet przed ukończeniem 20 roku życia. Przyczyny są różne. Od tych, na które mamy niewielki wpływ, po te, które możemy wyeliminować — na przykład zmianą trybu życia. Burza hormonów w wieku dojrzewania jest zmorą wielu nastolatków. Nagle pojawiają się nieestetyczne wypryski, a skóra i włosy zaczynają się przetłuszczać w ekspresowym tempie… Jakby tego było mało hormony mogą również powodować nadmierne wypadanie włosów. Jednym z typów takiego łysienia jest tzw.

Twoje dziecko ma problem z wypadaniem włosów? To najwyższy czas na rozpoczęcie leczenia, które pozwoli pozbyć się problemu. Przyczyn wypadania włosów wśród dzieci i młodzieży jest wiele. Lekarz z kliniki spojrzy na dziecko całościowo i nie tylko usunie przyczyny wypadania włosów , ale także podejmie się leczenia. Nie należy bagatelizować problemu, ponieważ wraz z biegiem czasu będzie narastał, co może znacznie odbić się na psychice dziecka. Grupy rówieśnicze bywają bezwzględne, co może oznaczać zaburzenie relacji i brak empatii.

Komentarze

Nadmierne wypadanie włosów u dziecka może mieć wiele przyczyn. Należy wymienić tu m.

Strona główna » Objawy i przyczyny » Przyczyny wypadania włosów — dlaczego tracimy nasze włosy? Piękne, zadbane i zdrowe włosy są nie tylko atrybutem kobiety, ale i mężczyzny.

Co to jest, że kiedyś wspaniałe włosy twojej córki stały się mniej niż połowa? Syn traci ładne loki?

Zostaw swoją myśl