Co może być przyczyną wypadania włosów u mężczyzn

co może być przyczyną wypadania włosów u mężczyzn

Stres, przemęczenie bardzo osłabia organizm, co może odbić się także na włosach. W okresie dużego narażenia na stres, czy przemęczenia często obserwuje się znaczne osłabienie i wzmożone wypadanie włosów. W celu wzmocnienia włosów w czasie stresu można zastosować odpowiednie suplementy diety. Wiele chorób wątroby przez długi czas rozwija się bezobjawowo lub symptomy są niecharakterystyczne i umykają naszej uwadze. W efekcie zgłaszamy się do lekarza za Choroba nowotworowa to nie wyrok.

Wypadanie włosów - przyczyny i sposoby

Co więcej, niektórzy z nich doświadczają tego jeszcze przed 21 rokiem życia. To bardzo ważne, aby stosunkowo szybko podjąć leczenie, gdyż może to znacząco spowolnić proces utraty włosów.

Łysienie - przyczyny i leczenie

Wypadanie włosów jest zupełnie naturalnym procesem, pod warunkiem że nie traci się ich więcej niż około dziennie. Oczywiście dość trudno to policzyć, ale za to łatwo dostrzec, bo na skórze głowy pojawiają się przerzedzenia, a na grzebieniu zostają całe pasma. Co może być przyczyną wypadania włosów? Nie ma jednej określonej, dlatego powinno się przeanalizować swój styl życia oraz stan zdrowia, aby ustalić przyczyny nadmiernego wypadania włosów.

Powodów wypadania włosów u mężczyzn może być bardzo wiele. Począwszy od nieprawidłowego odżywiania, przez nadmierny stres, po skutki uboczne stosowania leków antydepresyjnych czy chemioterapii. Ale za najczęstszą przyczynę łysienia u mężczyzn uważa się łysienie androgenowe , które jest w znacznej mierze dziedziczne. Co więcej, wraz z wiekiem poziom testosteronu zmienia się, dlatego nawet młodzi mężczyźni od 16 do 20 lat mogą spotkać się z problemem łysienia spowodowanym nadmiernym wydzielaniem się DHT pochodna testosteronu. Zakola u mężczyzn mogą być także spowodowane przez łojotok oraz zaniedbanie higieny skóry głowy. Łojotok może spowodować łupież , który nieleczony wywołuje często zapalenie skóry , objawiające się poprzez czerwonawe plamy pokrywające nieraz całą powierzchnię głowy. Te objawy pozostawione bez odpowiedniej opieki w krótkim czasie mogą przerodzić się w łysienie plackowate , którego skutki bywają ciężkie do odwrócenia, a sam przebieg schorzenia ze względu na zaczerwienienie bywa nieprzyjemny. Na szczęście większość skutków wypadania włosów u mężczyzn da się odwrócić, dlatego warto na bieżąco interesować się rozwojem metod wspomagających odrost włosów. Pierwsze oznaki łysienia można zniwelować dzięki specjalnym szamponom dla mężczyzn. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Wypadania włosów to zmora wielu Polek i Polaków. Codziennie gubimy około włosów i to jest całkiem normalne. Na miejscu tego, który wypadł, wyrasta następny. Jeśli jednak straty są większe, warto sprawdzić, co może być przyczyną wypadania włosów. Sprawdź też, jakie są sposoby na wypadanie włosów!

Komentarze

Łysienie androgenowe, znane również pod nazwą łysienie typu męskiego, to dolegliwość objawiająca się wypadaniem włosów na skutek obkurczania mieszków włosowych. Za główną przyczynę dolegliwości uznaje się nadwrażliwość organizmu na działanie androgenów - naturalnie występujących w organizmie hormonów płciowych.

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przypadłość ta bardzo często sprawia, że całkowicie tracimy owłosienie na głowie.

Zostaw swoją myśl