Co na wypadajace wlosy po porodzie

co na wypadajace wlosy po porodzie

Przez Gość mama synka2, Maj 22, w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci. Jak w temacie. Mój synek ma 4 miesiące. Pod koniec trzeciego po porodzie zaczęły mi bardzo wypadać włosy.

WŁOSY po porodzie - jak je wzmocnić i pielęgnować?

Podczas ciąży nie miałaś problemu z wypadaniem włosów — włosy trzymały się jak przyklejone. Dwa, trzy miesiące po porodzie wypadają garściami. Skąd bierze się ten problem i jak pielęgnować włosy po porodzie, aby przestały wypadać?

2. Jak wzmocnić włosy?

Jak mieć piękne włosy w ciąży i po porodzie? - Poranek z Położną Kasią #14

Czy znacie jakies skuteczne, przetestowane preparaty, witaminy na wypadanie wlosow. Od jakiegos czasu bardzo wypadaja mi wlosy, wiecej niz powinny. Bylam u dermatologa ale chyba bedzie trzeba go zmienic. Babka zapytala najpierw czy jestem po porodzie — nie jestem — wiec moze czy odstawilam tabletki antykoncepcyjne.

wypadanie włosów gdynia

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Łukasz Kmieć. Zauważyłaś, że w ciąży włosy prawie nie wypadały? To zasługa czynników wzrostu. Powodują one przedłużenie fazy wzrostu włosa, czyli anagenu. Jednak po urodzeniu dziecka cykl włosowy wraca do normy sprzed ciąży i kilka miesięcy po porodzie spada poziom estrogenów, a włosy zaczynają wypadać. Mówimy wówczas o łysieniu telogenowym łysieniu poporodowym. U niektórych mam, wypadanie włosów po ciąży jest niezauważalne, u innych, bardzo intensywne i widoczne. Fizjologicznie 90 proc. Po ciąży dochodzi do zaburzenia proporcji ilości włosów w fazie wzrostu i w fazie spoczynku.

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma. Po myciu głowy zatyka się wanna. Bez paniki, to minie. Winne są hormony i po porodzie każda mama musi walczyć z tym samym problemem.

Komentarze

Kurcze, szkoda, że dopiero teraz się o tym dowiedziałam. A ja właśnie niedawno obcięłam włosy, bo strasznie mi zaczęły wypadać po zajściu w ciążę.

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące.

Nie ma powodu do obaw — to normalne. Odpowiadają za to zmiany hormonalne, które zachodzą w Twoim ciele zarówno w czasie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

Zostaw swoją myśl