Co na wypadanie włosów w czasie karmienia piersią

co na wypadanie włosów w czasie karmienia piersią

Gdy byłam w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym żeby dziecko urodziło się zdrowe — pewnie tak jak Ty. Po porodzie, kiedy już trzymałam tą małą kuleczkę, marzyłam o tym żeby karmić piersią. Wtedy nikt mi nie powiedział o dwóch rzeczach. O tym, że — po pierwsze- karmienie piersią nie jest takie proste i w pierwszych tygodniach po prostu boli, i po drugie, że oprócz kilogramów hodowanych pieczołowicie w czasie ciąży, będę pozbywała się też włosów i to nie z własnej woli i chęci.

Styl.fm - Magazyn o modzie i urodzie

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Jak nie zadbam o włosy, to wyłysieję! To myśl niejednej kobiety, która przyzwyczajona do swojej wspaniałej, bujnej fryzury w ciąży nagle traci włosy w ilościach hurtowych. Często winę za wypadanie włosów zwala się na karmienie piersią.

Wypadanie włosów podczas karmienia piersią jest związane ze zmianami hormonalnymi. W czasie ciąży mamy do czynienia ze wzrostem poziomu estrogenu, który sprawia, że na kilka miesięcy przed porodem pasma stają się grubsze i bardziej lśniące niż do tej pory. Dzieje się tak wskutek zahamowania jednego z etapów cyklu życia włosa, jakim jest telogen. U kobiet nie będących w ciąży, w tej właśnie fazie pasma wypadają, co jest związane z tym, że zostają zastąpione nowymi, pojawiającymi się na ich miejscu. U przyszłych mam proces ten zostaje zahamowany, w konsekwencji czego włosy wypadają w dużo mniejszej ilości lub dochodzi do całkowitego zahamowania tego procesu. Niekiedy możemy mieć do czynienia z pojawianiem się włosków w miejscach, w których dotychczas nie występowały — na rękach, twarzy, czy brzuchu. Po porodzie mamy do czynienia z szeregiem gwałtownych zmian hormonalnych, między innymi ze znaczącym spadkiem poziomu estrogenu. Włosy zaczynają wówczas wypadać, nadrabiając zaległości z okresu ciąży.

Gość o godz. Drogie mamy! Po urodzeniu dziecka strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Jak tak dalej pójdzie, będę musiała je przyciąć na krótko.

Komentarze

W czasie ciąży hormony ciążowe powodują, że włosy nie wypadają. Za to po porodzie stan hormonalny organizmu zmienia się radykalnie i włosy wypadają intensywnie.

Przez Gość Jowita , Wrzesień 27, w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci.

Przed ciążą. Termin porodu Poród naturalny Cesarskie cięcie Połóg Jak schudnąć po porodzie.

Zostaw swoją myśl