Co stosować na wypadanie włosów po ciąży

co stosować na wypadanie włosów po ciąży

Adam 7 marca Problemy 3 komentarze Wyświetlenia. Wypadanie włosów po ciąży to defekt, który dosięga niemal każdą kobietę. Jak zapobiec nadmiernej utracie włosów po porodzie? Co stosować? Ciąża to niezwykły czas, który każdy przeżywa w inny sposób.

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY: sprawdzamy ampułki i olejki hamujące wypadanie [PORADNIK]

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu dziecka nie jest rzadkim problemem. Aby mu zapobiec, należy pomyśleć o profilaktyce już na wczesnych etapach ciąży. Pomimo tego, że większość epizodów przerzedzania się włosów ma w tym przypadku podłoże hormonalne, odpowiednia suplementacja witaminami może pomóc ograniczyć straty.

Strona główna » Objawy i przyczyny » Wypadanie włosów po ciąży i w jej trakcie — przyczyny i pielęgnacja. Ciąża jest okresem, w którym hormony w ciele szaleją. Zmienia się bardzo wiele, a kobiety — choć z jednej strony cieszą się, że zostaną mamami — cierpią z powodu wielu ograniczeń i dolegliwości. Poród jest wyczerpującym wydarzeniem, po którym ciało powoli zaczyna wracać do formy. To jednak także wiąże się z pewną burzą hormonów i może skutkować między innymi wypadaniem włosów.

wypadanie włosów sposoby leczenia

Wypadanie włosów po ciąży wynika z działania hormonów niezbędnych do utrzymania ciąży i porodu. Chociaż organizm zwykle szybko wraca do równowagi, to wypadające włosy po ciąży często są dla młodych mam dużym problemem. Włosy można wzmocnić, zmieniając dietę i suplementując witaminy. W ciąży włosy kobiety są lśniące i wyjątkowo gęste. Wypadające włosy po ciąży to zjawisko zupełnie normalne, które mija po około 6—9 miesiącach od porodu. U niektórych kobiet proces ten jest krótki i niemal niezauważalny, u innych włosy wypadają garściami. W przypadku gdy wypadaniu włosów po ciąży towarzyszy łojotok lub łupież, warto skontaktować się z dermatologiem lub ginekologiem endokrynologiem. Ciąża to duży wysiłek dla organizmu, który wszystkie swoje siły koncentruje na rozwijającym się dziecku. Poziom estrogenów jest w tym czasie podwyższony i to właśnie od niego zależy, w jakiej ilości i jak długo wypadają włosy po ciąży.

Komentarze

O nadmiernym wypadaniu włosów po porodzie krąży wiele mitów. Niektóre straszą permanentnym łysieniem, inne zachęcają mamy do stosowania wątpliwych diet.

Zostaw swoją myśl