Co znaczą wypadające włosy we śnie

co znaczą wypadające włosy we śnie

Włosy są cechą charakterystyczną naszego ciała, jak i osobowości. Od wieków fascynują ludzi, stąd też powstało wiele mitów na ich temat. Jednym z bardziej znanych jest biblijna opowieść o Samsonie, który włosom zawdzięczał wyjątkowe moce. Gdy jednak kochanka Dalila obcięła je, to wojownik stracił swoją nadprzyrodzoną siłę. Starożytni Grecy wierzyli, że obcięcie pukla włosów zmarłemu jest dla niego przepustką do Hadesu - świata zmarłych.

Sen: Sen o wypadających włosach

Włosy — pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się śnić o włosach, podobnie jak każdemu z Nas. Pewne jest też to, że nie raz zastanawiałeś się co właściwie znaczą sny, które pojawiają się w nocy.

Hasła pokrewne:

Sennik zęby. Co oznacza sen, o zębach?

Sen o włosach to bardzo często pojawiający się obraz w ludzkich snach. Według sennika włosy znaczyć mogą bardzo wiele. Szczegółowa interpretacja snu uzależniona jest od długości włosów, ich koloru, albo na przykład tego, co aktualnie dzieje się z nimi. Sen o wypadaniu włosów najczęściej interpretowany jest bardzo negatywnie.

Włosy to symbol senny, który pojawia się zdecydowanie częściej w snach kobiet, niż mężczyzn. Śniły Ci się włosy zdrowe lub zaniedbane, krótkie albo długie? A może zastanawiasz się co znaczy obcinanie włosów lub ich farbowanie we śnie? Poznaj znaczenie snów o włosach! W życiu realnym włosy potrafią wiele powiedzieć o człowieku, a czy tak samo jest we śnie? Przyśniły Ci się piękne, zdrowe włosy, a może zniszczone i wypadające? Sprawdź, jak te symbole interpretuje sennik!

Włosy we śnie mogą wskazywać na Twój stan fizyczny albo psychiczny. Sennik wyraźnie mówi, że sny o włosach oznaczają męskość i witalność, a także energię seksualną i siłę. Mają też znaczenie falliczne. Sennik interpretuje sny o włosach bardzo różnie, dlatego niezwykle ważne są okoliczności towarzyszące. Czasem włosy  odzwierciedlają także stan Twojej duszy, dlatego ważne jest, czy są grube, czy cienkie, zadbane, czy poplątane? Również istotny jest kolor włosów.

Komentarze

Co może oznaczać sen o wypadających włosach?

Dla wielu ludzi jest to zaskoczeniem, ale wypadające włosy to bardzo częsty element snów i to nie tylko w przypadku mężczyzn, u których łysienie traktowane jest jako coś miarę normalnego, chociaż oczywiście nie do końca pożądanego. Sennik rozważa tutaj bardzo wiele opcji i kiedy przyśni nam się coś w tym stylu, trzeba się dokładnie zastanowić, jak właściwie wyglądało łysienie w naszym śnie i jaki był jego efekt końcowy: czy włosy wypadły kompletnie, czy coś jeszcze zostało, chociaż nie zawsze ma to znaczenie.

Sen o wypadaniu włosów bliżej ma do koszmaru niż czegoś przyjemnego. Zazwyczaj ostrzega, przygotowuje nas na trudne zdarzenie.

Zostaw swoją myśl