Co zrobić gdy wypadają włosy po ciąży

co zrobić gdy wypadają włosy po ciąży

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień.

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami po ciąży

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę.

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma. Po myciu głowy zatyka się wanna. Bez paniki, to minie.

co zrobić gdy wypadają włosy po ciąży

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem. Włosy wypadają nam codziennie. Niepokoić się możemy wtedy, gdy wypada ich ponad na dobę. Okresowe, większe niż przeciętne, wypadanie włosów zdarza się każdemu w różnych fazach życia. Powodem wypadania włosów może być właśnie osłabienie poporodowe. Włosy rosną średnio około 1 cm na miesiąc. Pierwszy z nich może trwać do kilku lat. W tym czasie włos jest kształtowany, następnie rośnie. Po kilku latach włos przestaje rosnąć faza zaniku , by następnie przejść do etapu końcowego.

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Ile czasu stosowalas, bo chyba przeoczylam w tekscie? Jakie sa Twoje spostrzezenia? Zauwazylas baby hair?

Komentarze

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka.

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów? Twoje włosy są matowe, pozbawione blasku i witalności?

Zostaw swoją myśl