Czemu niemowlakowi wypadają włosy

czemu niemowlakowi wypadają włosy

Choć według ginekologów najlepszy wiek do rodzenia dzieci to dwadzieścia kilka lat, to z roku na rok przesuwa się wiek, w którym kobiety decydują się na macierzyństwo o ciąży po Najpierw chcemy mieć życiową stabilizację, dopiero potem decydujemy się na dziecko. Psycholodzy twierdzą, że najlepszy czas na dziecko jest wtedy, kiedy kobieta poczuje, że chce być mamą. Bez znaczenia jest to, czy ma dwadzieścia, trzydzieści czy czterdzieści lat, czy jest studentką, czy spełnioną zawodowo kobietą, wynajmuje mieszkanie czy ma własny dom. Droga Czytelniczko, życzę Ci, abyś oczekując na dziecko, czuła, że właśnie teraz jest na to najwłaściwszy czas. Drogie mamy!

Włosy niemowlaka: co warto o nich wiedzieć?

Też sądzę, że to nic groźnego. Co do wysuszonej skóry, to polecam preparaty z serii Emolium.

Przyczyny bólu gardła u dziecka

Wypadanie włosów - Trychologia Kosmetyczna

Na głowie znajduje się około tys. Codzienne wypadnie włosów jest normalnym zjawiskiem związanym z cyklem wymiany włosów, które rosną przez około lat a następnie wypadają. Wypadający włos w stanie spoczynku zostaje zastąpiony nowym włosem, który wchodzi w fazę wzrostu. Miesięcznie włosy rosną ,5 cm. Według dermatologów nadmierne wypadnie włosów zaczyna się, gdy tracimy więcej niż włosów dziennie. Czytaj też:  Łysienie u mężczyzn - przyczyny i leczenie wypadania włosów.

Mimo że specjaliści informują, że wypadanie włosów po ciąży jest rzeczą normalną, wszystkie młode mamy panikują i nie wiedzą, jak się uporać z tym problemem. Często decydują się na ścięcie włosów, łudząc się, że dzięki temu się wzmocnią. Zobaczcie, dlaczego nie warto obcinać włosów po porodzie. Niegdyś w społeczeństwie panowało przekonanie, że długie włosy przystoją wyłącznie dziewczynkom i nastolatkom, a świeżo upieczone mężatki i młode mamy powinny nosić fryzury adekwatne do ich nowych ról. Czyli krótkie. Kiedy więc kobieta kończyła 20 lat, coraz częściej słyszała od mamy i babć, że powinna obciąć włosy, bo "takie już jej nie pasują". I młode kobiety najczęściej je ścinały, bo w towarzystwie krótkowłosych koleżanek faktycznie zaczynały się czuć nie na miejscu. A jeszcze gorzej było, gdy na świecie pojawiało się dziecko. Bo co to za matka, która zamiast opiekować się maleństwem, nakłada sobie maseczki na głowę?

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Komentarze

Niedobór żelaza może powodować zadyszkę, zawroty głowy, szybsze bicie serca. Sprawdzisz to, robiąc badanie krwi.

Czaras urodził się w 36 tyg z bująnął czuprynką :Dod miesiąca wychodzą mu strasznie włosy rozumiem to że zaczął bardziej kręcić główką i po bokach się wytarły ale jemu lecą strasznie na grzywce już jst łysawy, włosy są wszędzie w wannie w łóżeczkó na poduszcze poprostu wszędzie nawet w rączkach mu zostają i musże pilnować żeby nie zjadał ich. Jestem podłamamna nie wiem co robić jeden lekarz kazał nam zrobiś szybko TSH ale ja bardzo bałam się kucia goporaz kolejny więc kazano żebym zrobiła sobie mi poziom tarzycy wyszedł wporządku, kolejny lekarz twierdzi że to włosy wczesniacze i muszą wyjść już sama nei wiem co mam robić.

Zostaw swoją myśl