Czepek przeciw wypadaniu włosów podczas chemioterapii

czepek przeciw wypadaniu włosów podczas chemioterapii

Obawa przed pozostaniem łysą, choćby na kilka tygodni, jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie. To prawie co dziesiąta kobieta! Problem jest na tyle duży, że coraz więcej szpitali korzysta ze specjalnego wynalazku, który może pomóc paniom przezwyciężyć strach i zachować włosy. Czerwienisz się po wypiciu alkoholu? Jest duże ryzyko, że będziesz mieć raka. Wynalazek, o którym mowa, to czepek chłodzący, który redukuje całkowitą utratę włosów podczas chemioterapii.

Po chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać! Jak temu zapobiec?

Dzięki głosom Opolan oddanym w ramach budżetu obywatelskiego uda się uratować włosy wielu chorych na raka. Łysa głowa stygmatyzuje.

Chemioterapia i utrata włosów

Wypadanie włosów jest jednym z bardziej dotkliwych skutków terapii chemią, o czym zgodnie mówią pacjenci onkologiczni obu płci. Dzięki wynalazkowi z brytyjskim rodowodem możliwe jest nawet całkowite zahamowanie tego procesu. Technologia zapobiegająca wypadaniu włosów w wyniku chemioterapii została opracowana w Wielkiej Brytanii przez producenta chłodziarek do piwa, który wpadł na pomysł w związku z chorobą nowotworową swojej żony obawiającej się oszpecających konsekwencji leczenia.

czepek przeciw wypadaniu włosów podczas chemioterapii

Dla kobiet przechodzących chemioterapię utrata włosów często jest traumą, z którą trudno im sobie poradzić. Joanna Sobol - psychoonkolog z zarządu Fundacji OnkoCafe wyjaśnia, jak działa rewolucyjny wynalazek, który sprawia, że Polki nie muszą się już obawiać straty bujnej czupryny podczas leczenia raka. O innowacyjnym czepku chłodzącym, który redukuje utratę włosów po chemioterapii aż o 90 proc. Włosy to nieodłączny atrybut kobiecości. Dla pacjentek onkologicznych konieczność poddania się chemioterapii wiąże się często z przykrym doświadczeniem, jakim jest utrata owłosienia. Jedne zakrywają głowę wymyślnymi chustkami, inne kupują peruki. Tych, które mają odwagę pokazywać łysinę publicznie jest zdecydowanie najmniej.

Obawa przed pozostaniem łysą, choćby na kilka tygodni, jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie. To prawie co dziesiąta kobieta! Problem jest na tyle duży, że coraz więcej szpitali korzysta ze specjalnego wynalazku, który może pomóc paniom przezwyciężyć strach i zachować włosy. Czerwienisz się po wypiciu alkoholu?

Komentarze

Specjalny czepek Systemu Paxman Orbis ma zapobiegać wypadaniu włosów podczas chemioterapii www. Zakup był możliwy dzięki dotacji z budżetu samorządu województwa.

Urządzenie Paxman działa na zasadzie pompowania chłodziwa, płynu o temperaturze czterech stopni, do silikonowych czepków umieszczonych na głowie pacjenta. Schładza ono skórę głowy, dzięki czemu włosy nie wchłaniają niepotrzebnie dużej ilości chemii, która prowadzi zazwyczaj do ich wypadania.

Post 1. Na forum od:

Zostaw swoją myśl