Czeste wypadanie wlosow przyczyny

czeste wypadanie wlosow przyczyny

Dobra kondycja i stan włosów świadczą o zdrowiu całego organizmu. Jeśli twoja czupryna bez wyraźnej przyczyny zaczęła mocno przerzedzać się , warto zainteresować się tematem i pójść do lekarza dermatologa. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Na głowie zdrowego człowieka jest ok.

Leczenie wypadania włosów

Przetłuszczająca się skóra głowy jest efektem nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Problem ma najczęściej podłoże hormonalne lub jest uwarunkowany genetycznie, częściej występuje u mężczyzn niż kobiet, zwykle ok.

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków.

Do tej pory wiele osób spierało się, jaki wpływ ma częste szczotkowanie włosów na ich wypadanie. Panowały dwie zasadnicze opinie: niektórzy twierdzili, że częste szczotkowanie oznacza więcej wypadających włosów, podczas gdy inni uważali, że włosy pojawiające się na szczotce i tak i tak by wypadły przy kolejnym czesaniu. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii zostały niedawno rozwiane, a to za sprawą izraelskich dermatologów, którzy poddali testom kilkanaście kobiet, u których stwierdzono przyśpieszoną utratę włosów. Badania dowiodły, że zbyt częste szczotkowanie włosów może doprowadzić do ich wypadania! Im więcej poddane badaniu kobiety szczotkowały włosy w ciągu dnia, tym więcej ich traciły. Kobiety czeszące włosy dwa razy dziennie, traciły trzykrotnie więcej włosów niż te, które czesały się tylko raz dziennie. Nawet naukowcy zaskoczeni byli tymi wynikami, bo przecież bardzo popularna jest opinia, także wśród lekarzy, że szczotkowanie włosów poprawia cyrkulację krwi, stymuluje skórę głowy, i dzięki temu zapobiega nadmiernej utracie włosów.

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów. Nagłe wypadnięcie włosów może pojawiać się nawet jako odpowiedź na stres. Również źle dobrana dieta jest bodźcem nadmiernego wypadania włosów, głównie brak podstawowych składników odżywczych. To co jemy w szczególny sposób wpływa na to jak wyglądamy na zewnątrz, dlatego należy wzbogacać codzienną dietę w żelazo, białko czy witaminę B. Jeżeli wypadanie włosów jest skrajne łysienie należy po uprzedniej konsultacji z lekarzem zacząć jak najszybciej przyjmować żelazo.

Komentarze

Złe odżywianie wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Co oznacza taki ból głowy?

Istnieje wiele czynników powodujących wypadanie włosów. Jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszym elementów leczenia jest znalezienie przyczyny ich wypadania.

Zostaw swoją myśl