Czy czarna rzepa pomaga na wypadanie włosów

czy czarna rzepa pomaga na wypadanie włosów

Przez Gość janaczka, Styczeń 5, w Zdrowie i uroda. Przez Gość zastanawiam się, 46 minut temu w Życie uczuciowe. Przez Gość gosc, 1 godzinę temu w Życie uczuciowe.

Zioła na wypadanie i porost włosów – naturalne leczenie

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia. Osłabienie kondycji włosów może sugerować niedobór witamin, szczególnie tych z grupy B z biotyną włącznie, problemy hormonalne lub niedobór żelaza we krwi. Może to być spowodowane na przykład zmianą diety, która jesienią różni się od tej, do której przyzwyczailiśmy nasz organizm w miesiącach letnich. Często, w okresach jesiennych mamy do czynienia z wyższym poziomem stresu, którego źródłem mogą być na przykład zbliżające się roczne rozliczenia w firmie czy też konieczność pisania ważnych prac dyplomowych na studiach.

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce. Ma doskonały wpływ przede wszystkim na włosy, które wzmacnia i odżywia. Warzywo te zawiera fitoncydy, czyli naturalne substancje, które działają bakteriobójczo.

czy czarna rzepa pomaga na wypadanie włosów

Czarna rzepa, jak nazywamy potocznie czarną rzodkiew, znana jest i uprawiana od tysięcy lat. Jest nie tylko ciekawym elementem naszej diety, ale ze względu na swoje cenne właściwości chętnie wykorzystuje się ją w kosmetyce. Ma doskonały wpływ przede wszystkim na włosy, które wzmacnia i odżywia. Warzywo te zawiera fitoncydy, czyli naturalne substancje, które działają bakteriobójczo. A także olejki eteryczne, witaminy B i C oraz żelazo, wapń, potas, siarka, magnez, fosfor. Zabiegi z czarnej rzepy polecane są dla osób, których włosy wymagają zastrzyku energii. Sok z tego warzywa wzmacnia włosy, zwiększa ukrwienie skóry, dzięki czemu cebulki włosów są lepiej dotlenione i odżywione. To dlatego stosuje się go w terapii przy wypadaniu włosów, a nawet łysieniu. Pomaga nie tylko wzmocnić włosy, ale także pobudza nowe do wzrostu. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, swędzenie, zmniejsza łupież i łojotok, więc jest też wskazana przy pielęgnacji włosów i skóry głowy z problemami gruczołów łojowych i przetłuszczających się.

Pamiętam, że kiedyś całkiem ładnie spisywał się u mnie Seboradin z rzepą, może sam sok też zminimalizuje trochę wypadanie. Jak do tej pory stosowałam jedynie kupną wcierkę z Joanny i mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z nią :c Anomalia. Trzymam więc kciuki:- Daj znać za jakiś czas, jak się taka kuracja u Ciebie sprawdziła A właśnie, ja czasem dodaję trochę alkoholu i jakoś zapomniałam o tym wspomnieć;- O woreczkach na lód też kiedyś myślałam, ale bardziej w kwestii zrobienia zapasów na zimę;- Teraz lubię sam rytuał: począwszy od pójścia do ogródka po rzepę, aż po aplikację świeżego soku. I póki co nie przeszkadza mi to, że muszę to robić tak często Jest na tym blogu jakiś artykuł o walce z łupieżem?

Komentarze

Najskuteczniejsze  zioła na wypadanie włosów   to te, które są dobrane do konkretnego problemu.

Niniejszy wpis skierowany jest zarówno do Pań, które pragną mocnych, nieprzetłuszczających się i szybko rosnących włosów, jak i do Panów, którzy z trwogą widzą w lustrze powiększające się zakola. Jest to warzywo tanie i niezwykle skuteczne w walce o Twoje piękne włosy. O właściwościach czarnej rzepy dowiedziałem się od swojej babci, która dość często korzystała z jej dobrodziejstw.

Stosowanie czarnej rzepy na włosy w domowej pielęgnacji praktykowane jest od dawna.

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia.

Zostaw swoją myśl