Dieta na wypadanie włosów u mężczyzn

Każdy z nas marzy o bujnej czuprynie oraz dobrej kondycji włosów. Niestety niejednokrotnie okazuje się, że  z wiekiem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, włosy stają się cieńsze i słabsze. Wielu mężczyzn doświadcza dziedzicznej utraty włosów.

Skuteczne sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn

Jeszcze jakiś czas temu mówiono o nas: fleje i brudasy. Kojarzono nas z postacią Ferdynanda Kiepskiego — bezrobotny z browarem w ręku. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Krótko mówiąc: zaczęliśmy o siebie dbać.

2. Minerały na łysienie

Dieta na piękne włosy

Wypadanie włosów i ich słaba kondycja to częsty problem, który nasila się szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, jednak niezależnie od nich korzystna okazuje się dieta bogata w składniki, których najbardziej potrzebują włosy i skóra głowy — aminokwasy siarkowe, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk i miedź. Zewnętrza pielęgnacja i stosowanie kosmetyków nie wystarcza, aby zapewnić właściwy stan włosów i skóry głowy, a pomocy należy szukać, wybierając właściwe produkty na półkach w sklepie spożywczym, a nie tylko w drogerii. Grube i lśniące włosy, które nie wypadają nadmiernie, to w dużej mierze zasługa prawidłowej diety. Jeżeli jednak od zawsze miałaś cienkie i rzadkie włosy, zmiana sposobu odżywiania nie spowoduje, że na głowie pojawi się bujna czupryna, ale z pewnością odżywi skórę głowy, a włosy zyskają dostawę składników odżywczych, dzięki którym staną się mocniejsze i bardziej lśniące. W przypadku zmian hormonalnych zachodzących z wiekiem u kobiet i u mężczyzn, łysienia nie da się powstrzymać zmianą diety, jednak można nieco spowolnić ten proces oraz zadbać o wzmocnienie i odżywienie włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn może być spowodowane wieloma czynnikami. Łysienie androgenowe oraz łysienie plackowate warunkowane są często genetycznie. Przyczyną łysienia u mężczyzn mogą być też choroby, takich jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łojotok, łupież, atopowe zapalenie skóry. Istotnymi czynnikami wpływającymi na wypadnie włosów są również stres i zła dieta. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów u mężczyzn należą:. Czynniki te niejednokrotnie się na siebie nakładają — pierwszy przykład to łysienie plackowate. Samo w sobie łysienie plackowate uznawane jest za chorobę autoimmunologiczną, ale łysienie plackowate współwystępuje też często   z innymi schorzeniami tego typu, w dodatku stwierdza się wyraźne predyspozycje genetyczne do wystąpienia tego typu łysienia. Co więcej, uważa się, że również stres jest jedną z potencjalnych przyczyn łysienia plackowatego. O predyspozycjach genetycznych mówimy w przypadku dwóch najczęściej występujących typów łysienia. Uwarunkowania genetyczne stwierdza się w przypadku zarówno łysienie androgenowego jak i łysienia plackowatego.

Co więcej, niektórzy z nich doświadczają tego jeszcze przed 21 rokiem życia. To bardzo ważne, aby stosunkowo szybko podjąć leczenie, gdyż może to znacząco spowolnić proces utraty włosów. Poszukuję domowych sposobów na wypadanie włosów, podpowie ktoś coś? Mogą też być jakieś witaminki skuteczne, w przystępnej cenie.

Komentarze

Włosy wypadają każdemu człowiekowi i odrastają w naturalnych cyklach.

Wypadanie włosów często związane jest z niewłaściwą dietą, ubogą w nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Na włosy i ich kondycję wpływ ma wiele substancji, które jesteśmy w stanie dostarczyć w codziennej diecie, nie sięgając po specjalistyczne środki na łysienie.

Wypadanie włosów często związane jest z niewłaściwą dietą, ubogą w nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Na włosy i ich kondycję wpływ ma wiele substancji, które jesteśmy w stanie dostarczyć w codziennej diecie, nie sięgając po specjalistyczne środki na łysienie.

Zostaw swoją myśl