Dlaczego włosów wypadanie na jesień

dlaczego włosów wypadanie na jesień

W lecie pozwalamy sobie na więcej. Cieszymy się chwilą, jesteśmy radośni  i szukamy różnych przygód. Niestety małe letnie grzeszki sprawiają, że na jesień musimy borykać się z różnymi problemami. Nie każdy jednak wiąże wypadanie włosów z niedopatrzeniami podczas letnich wycieczek. Wypadanie włosów to zarówno problem mężczyzn, jak i kobiet.

Wypadanie włosów na jesień – jak sobie z nim radzić? Sprawdzone sposoby

Otwórz galerię 2. Czyli sezonowe wypadanie włosów dotyczy zimy, wisony, lata i jesieni : Ehh.

Czy wiesz, że najgorszym miesiącem dla Twoich włosów jest październik? Do tego wniosku doszli szwedzcy naukowcy, którzy badali przyczyny wypadania włosów u kobiet. Co jest zatem przyczyną nadmiernej utraty owłosienia u kobiet na jesień? Okazuje się, że w ten sposób nasz organizm przygotowuje się na zmiany zachodzące w przyrodzie i w naszych zachowaniach.

W najnowszym wydaniu plus. Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Dziennika Zachodniego. Przejdź do Serwisu Uroda kup prenumeratę zamknij. Świat staje się coraz smutniejszy? Co daje szczęście? Ile kosztują nasze choroby? Najwięcej idzie na psychiatrię.

Czy wiesz, że że dla naszych włosów najgroźniejszym miesiącem w roku jest październik? Udowodnili to szwedzcy naukowcy, którzy badając kobiety doszli do wniosku, że właśnie w październiku tracą one najwięcej owłosienia. Skąd się to bierze? Odpowiedzi udziela nam sam organizm, który w ten sposób po prostu reaguje na zmiany w przyrodzie i Dlatego właśnie przyjęło się twierdzić, że wypadanie włosów jesienią jest naturalne. Jednym z branżowych powiedzeń, które znakomicie oddaje sens opisywanego problemu brzmi: jesienią włosy spadają, jak liście z drzew.

Komentarze

Wypadanie włosów jesienią to fizjologiczna norma - zwykle tracisz około 50 włosów dziennie, jesienią - trochę więcej, nawet do

Każdy rodzaj wypadania włosów jest problemem, wobec którego wiele mężczyzn i kobiet staje często bezradna. Jednak nie każde wypadanie włosów jest sobie równe.

W lecie pozwalamy sobie na więcej. Cieszymy się chwilą, jesteśmy radośni  i szukamy różnych przygód.

Zostaw swoją myśl