Do jakiego lekarza udać się z wypadaniem włosów

do jakiego lekarza udać się z wypadaniem włosów

Układ wewnątrzwydzielniczy -podwzgórze i przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jądra i jajniki, trzustka. Witam, mam problem z bardzo wypadającymi włosami, najbardziej jestem skłonna wiązać to z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych jakieś pół roku temu brałam 10 lat. Po ok miesiącach zaczoł się problem z wypadaniem włosów oraz trądzikiem na plecach.

Wypadanie włosów - gdzie szukać pomocy? Jakie badania wykonać?

Nekou :3 zapytał a Od pewnego czasu borykam się z problemem wypadających włosów. Mniej więcej tak od grudnia[możliwe, że przez dietę].

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów u kobiet?

Jak rozwiazalam problem wypadania wlosow ...

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy. Włosy odrosły i po 2 latach były takie jak wcześniej. Jednak pod koniec drugiego roku studiów rozstałam się z chłopakiem i jak wiadomo kosztowało mnie to wiele nerwów. Dodatkowo podczas wakacji moje włosy były narażone na bardzo ostre słońce oraz na bardzo wysokie temperatury, w związku z tym włosy zrobiły się przesuszone oraz pojawiły się głębokie zakola, skróciłam je do ramion, jednak to nie pomogło.

Łysienie plackowate objawia się pojawieniem łysych placków, najczęściej na głowie. Co charakterystyczne, łysienie plackowate zwykle pojawia się u młodych osób. Leczenie łysienia plackowatego jest trudne, często nie przynosi pożądanych efektów. Łupież tłusty jest groźniejszy dla zdrowia niż łupież suchy czy łupież pstry. Zaczyna się od wypadania włosów, jego konsekwencją może być łysienie. Warto udać się z nim do specjalisty.

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W dużym stopniu na proces ten wpływa wiek, a także zaburzenia hormonalne, choć nie są to jedyne uwarunkowania, wpływające na kondycję i gęstość włosów. Zwiększona utrata włosów może być efektem długotrwałego stresu, nerwicy, przemęczenia, osłabienia organizmu zwłaszcza w czasie ciąży lub menopauzy czy przebytych infekcji; skutkiem ubocznym leczenia farmakologicznego czy antykoncepcji, jak i symptomem wielu chorób, np. Ponadto, problem nadmiernego wypadania włosów może być związany z niekorzystnym działaniem czynników fizycznych i chemicznych,  np. Wymagające stosowania wielu silnych kosmetyków stylizacje włosów, a także farbowanie, prostowanie czy trwała ondulacja sprawiają, że we włosach powstają wady strukturalne. W efekcie stają się one cienkie, matowe, łamliwe, suche i podatne na wypadanie.

Komentarze

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa.

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy. Włosy odrosły i po 2 latach były takie jak wcześniej.

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Zostaw swoją myśl