Ile dni po chemii wypadaja wlosy

Problem nadmiernego wypadania włosów jest problemem powszechnym. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to ma zróżnicowane i liczne przyczyny. Niektóre z nich zależą od nas samych, zaś na inne całkowicie nie mamy wpływu. Wzmożona utrata włosów bywa często skutkiem przebytych w ostatnim czasie poważnych i wyczerpujących siły witalne organizmu chorób, tak jak choroby nowotworowe. Łysienie, które występuje w przebiegu schorzeń nowotworowych wynika nie tylko z wyniszczającego charakteru choroby, ale wiąże się z przeprowadzeniem agresywnego leczenia — przy zastosowaniu chemio — i radioterapii.

Włosy po chemioterapii

Lezard offline. Post 1.

U mojej siostry wykryto niedawno raka piersi, będzie musiała przejść chemioterapię. Bardzo boi się o swoje życie i zdrowie, ale dodatkowo dołuje ją banalna, ale dla nas kobiet jednak istotna rzecz — utrata włosów. Czy przy chemioterapii zawsze wypadają włosy? Czy jest szansa, że tak się nie stanie?

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem chemioterapii oznacza dla wielu chorych na raka poważne obciążenie i źródło stresu. Efekt ten jest na szczęście z reguły odwracalny. Włosy zaczynają odrastać około miesięcy po zakończonej terapii. Istotą działania cytostatyków jest niszczenie komórek szybko się dzielących, dlatego włosy po chemioterapii a dokładnie meszki włosowe stają się obok komórek nowotworowych, jedną z głównych ofiar chemicznego leczenia przeciwnowotworowego. Cytostatyki, włączając się w ten cykl, rozpoczynają około dwóch do czterech tygodni później mniej lub bardziej nasilone odpadanie włosów od cebulek.

Jakie są skutki radioterapii i chemioterapii? Chemioterapia powoduje wypadanie włosów. To chyba wiedzą wszyscy. Ale to tylko jeden z wielu skutków ubocznych.

Komentarze

Mam jedno pytanie dotyczące chemioterapii : moja koleżanka i ja jesteśmy po amputacji prawej piersi. Koleżanka przed operacją wybrała 6 cykli chemii i włosy nie wypadły.

Lezard offline.

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchester odkryli nową strategię ochrony mieszków włosowych przed skutkami chemioterapii.

Zostaw swoją myśl