Ile wypadają włosy po porodzie

ile wypadają włosy po porodzie

O nadmiernym wypadaniu włosów po porodzie krąży wiele mitów. Niektóre straszą permanentnym łysieniem, inne zachęcają mamy do stosowania wątpliwych diet. To prawda, że wiele kobiet po porodzie boryka się z problemem wypadających włosów. Ale nie wpadajmy w panikę. Warto poznać przyczyny tego zjawiska i pamiętać, że wypadające włosy po ciąży to sytuacja przejściowa.

Wypadanie włosów po ciąży, czyli łysienie poporodowe. Przyczyny

Mi dość długo wypadały — jakieś 3 miesiące bardzo intensywnie, potem jeszcze jakiś czas może nie garściami, ale wciąż dużo. Teraz wstąpiły w fazę regeneracji: U siebie jeszcze w trakcie intensywnego wypadania zauważyłam, że rośnie mi druga czuprynka. Iwona i Nina

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Wypadanie włosów zazwyczaj rozpoczyna się około drugiego - trzeciego miesiąca po urodzeniu dziecka. U niektórych kobiet trwa krótko, u innych zaś wypadanie trwa długo i jest dokuczliwym problemem. Włosy wypadają nam codziennie. Niepokoić się możemy wtedy, gdy wypada ich ponad na dobę. Okresowe, większe niż przeciętne, wypadanie włosów zdarza się każdemu w różnych fazach życia. Powodem wypadania włosów może być właśnie osłabienie poporodowe.

Świadoma, więc spokojna w ciąży. Aplikacja Moja Ciąża. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek. Podgląd Opublikuj. Rozwiń dyskusję.

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Wypadanie włosów po ciąży to zjawisko normalne. Zmaga się z nim każda świeżo upieczona mama - tak zarządziła natura. Różnice mogą jedynie dotyczyć intensywności zjawiska. O ile niektóre kobiety wypadania włosów po ciąży mogą nie zauważyć, o tyle innym włosy wychodzą garściami.

Komentarze

Jestem 3 miesiace po porodzie a moje wlosy sa doslownie wszedzie, nie za bardzo chce brac tabletki bo przez problemy zdrowotne juz ich sporo lykam. Macie moze jakies domowe sposoby, tak wiem ze po porodzie to normalne ze wlosy leca bo to hormony ale ja nie dlugo bd lysa Mam wlosy do polowy lopatek a zastanawiam sie czy jesli je zetnę to cos pomoze?

Przez Masia26 , Marzec 10, w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci.

Przez dziewięć miesięcy ciąży przyzwyczaiłaś się do wyjątkowo gęstych, lśniących i pięknych włosów.

Zostaw swoją myśl