Jak dbać o zniszczone i wypadające włosy

jak dbać o zniszczone i wypadające włosy

Oczywiście najważniejsze jest regularne używanie odżywki oraz maski. Są to produkty, których nigdy nie powinno zabraknąć na półce w twojej łazience. Najlepiej, aby miały lekką konsystencję - zbyt gęste mogą obciążyć i przez to pogorszyć stan włosów.

Jak zregenerować suche i zniszczone włosy? Sprawdzone sposoby!

Włosy staną się puszyste dzięki naparowi z korzeni mydlnicy lekarskiej. Łyżkę korzeni zalać szklanką wrzątku i odstawić do naciągnięcia na około 20 minut. Napar przecedzić.

JAK DBAĆ O CIENKIE WŁOSY? Jak dodać objętości cienkim włosom?

Kto chociaż raz miał zniszczone włosy, ten wie, że regeneracja wymaga zaangażowania, czasu, a nawet pieniędzy. Jak poprawić ich kondycję, nie siwiejąc z nerwów? W jednym miejscu zebraliśmy najlepsze domowe sposoby i zabiegi na zniszczone, połamane włosy. Jeśli nie jesteś pewien, zrób krótki test i sprawdź, czy twoje włosy są zniszczone. Włosy zniszczone są matowe i zazwyczaj suche.

Oczywiście najważniejsze jest regularne używanie odżywki oraz maski. Są to produkty, których nigdy nie powinno zabraknąć na półce w twojej łazience. Najlepiej, aby miały lekką konsystencję - zbyt gęste mogą obciążyć i przez to pogorszyć stan włosów. W ramach tego podziału wyróżnia się preparaty o działaniu: kondycjonującym, regenerującym, ochronnym oraz stymulującym i regulującym procesy fizjologiczne włosów i skóry głowy. Nakładaj odżywkę po każdym myciu, wmasuj i delikatnie rozczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach. Zostaw na minut, następnie dokładnie spłucz chłodną wodą. Raz na tydzień, po umyciu włosów, nałóż maskę regenerującą na włosy. Delikatnie rozczesz, zawiń w foliowy czepek i pozostaw na około pół godziny.

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Właśnie trafiłam na Twój blog i jestem zachwycona!

Komentarze

Zakupy Kobieta Publikuj na Wizaz. Od dobrych paru lat używam prostownicy.

Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że odpowiednia dieta pomaga zachować zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję. Niedobór składników negatywnie odbija się także na wyglądzie.

Puszenie się włosów: problem! Włosy o różnych porach roku mogą puszyć się z wielu przyczyn, a puszenie się włosów potrafi demotywować i wpływać nie tylko na nasz wygląd, ale też ….

Zostaw swoją myśl