Jak leczyć wypadanie włosów u mężczyzn

jak leczyć wypadanie włosów u mężczyzn

Co więcej, niektórzy z nich doświadczają tego jeszcze przed 21 rokiem życia. To bardzo ważne, aby stosunkowo szybko podjąć leczenie, gdyż może to znacząco spowolnić proces utraty włosów. Poszukuję domowych sposobów na wypadanie włosów, podpowie ktoś coś?

Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn – jak leczyć?

Powodów wypadania włosów u mężczyzn może być bardzo wiele. Począwszy od nieprawidłowego odżywiania, przez nadmierny stres, po skutki uboczne stosowania leków antydepresyjnych czy chemioterapii. Ale za najczęstszą przyczynę łysienia u mężczyzn uważa się łysienie androgenowe , które jest w znacznej mierze dziedziczne.

Wypadanie włosów, zależnie od tego, z jakim typem łysienia mamy do czynienia oraz z jaką intensywnością zachodzi proces, można leczyć rozmaitymi metodami. Inaczej wygląda leczenie łysienia androgenowego, a inaczej łysienia plackowatego. Aby uporządkować wiedzę na ten temat, pokusimy się w tym miejscu o systematykę i charakterystykę dostępnych metod leczenia łysienia różnego typu. Większość osób leczenie łysienia rozpoczyna od farmakologicznych lub naturalnych środków do miejscowego wcierania w skórę głowy.

jak leczyć wypadanie włosów u mężczyzn

Wygląd włosów to kwestia ważna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Są jednak nie tylko ozdobą — pełnią również funkcję ochronną przed mechanicznymi, fizycznymi i chemicznymi zagrożeniami z zewnątrz. Nadmierne wypadanie włosów to coś, co ewidentnie powinno zwrócić naszą uwagę. Czy jest to pojawiające się łysienie na czubku głowy, czy dotyczy po prostu wypadania dużych ilości włosów podczas pielęgnacji skóry głowy, warto ustalić przyczynę i spróbować jej zaradzić. Istnieje wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich między innymi przebyta choroba, stres oraz nerwica, a także palenie papierosów, niewłaściwa dieta skutkująca anemią i niektóre z przyjmowanych leków za: Brzezińska-Wcisło i in. Deficyt kaloryczny w stosowanej diecie i niedobór białka może doprowadzić do osłabienia łodygi włosa, jego wolniejszego wzrostu, a co za tym idzie — do zwiększenia szans na nadmierne wypadanie włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn to poważny problem natury zdrowotnej, estetycznej i  psychologicznej. Choć z wypadaniem włosów w większym lub mniejszym zakresie będzie na różnych etapach życia musiało się zmierzyć procent mężczyzn, większość panów odbiera pierwsze zakola jako oznakę starości, co negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Ale pamiętajmy — wypadanie włosów nie musi być wyrokiem. Do walki mamy cały arsenał środków.

Komentarze

Dla wielu panów gęsta czupryna to atrybut witalności, urody i męskości.

To wcale nie żart! Ale zacznijmy od tego, jak w ogóle włos rośnie i czym jest, bo to ma znaczenie dla zrozumienia tematu.

Zostaw swoją myśl