Jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy

Łysienie zwykło się uważać za męski problem. Niesłusznie, bo na pewnym etapie życia dotyka on również kobiety. Mowa o tzw. Menopauza to czas, w którym u kobiet dochodzi do trwałego i nieodwracalnego ustania pracy jajników. Podstawowym skutkiem tego procesu jest zatrzymanie syntezy żeńskich hormonów płciowych: estrogenu i progesteronu. To zaś ma wpływ nie tylko na zanik miesiączkowania, wahania nastroju czy przyrost masy ciała, ale również na kondycję skóry i włosów kobiety.

Wypadanie włosów to objaw menopauzy - czy można mu zaradzić?

Spis treści:. Wypadanie włosów dotyczy w większej mierze mężczyzn, szczególnie tych w wieku dojrzewania.

Z menopauzą prędzej czy później zetknie się każda kobieta. Szczególnie narażone na zmiany hormonalne są włosy, dlatego  menopauza i wypadanie włosów  bardzo często występują równolegle. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak wzmocnić włosy po tce i cieszyć się młodym wyglądem w dojrzałym wieku.

Nadia Sawalha nagrała film zaraz po wyjściu spod prysznica. To właśnie podczas kąpieli osoby z tendencją do łysienia tracą najwięcej włosów, wtedy również widać skalę problemu. Każdy ruch, nawet najdelikatniejszy pod strumieniem wody , pociąga garść włosów. Najpierw skupiła się na kosmetyku, który uwielbiała używać, ale szybko przeszła do sedna sprawy. Przez łzy wyznała, że w okresie menopauzy zaczęły wypadać jej włosy. To nie były pojedyncze ilości. Jej fryzura przerzedziła się do tego stopnia, że widoczne były już placki łysiny.

Menopauza pojawia się zwykle między Wśród najbardziej dokuczliwych objawów można wymienić pojawiające się znienacka uderzenia gorąca, podwyższoną drażliwość, częste zmęczenie, problemy ze snem. Charakterystyczne jest także wypadanie włosów w okresie menopauzy, które jest wyjątkowo uciążliwe dla większości pań. Trudno bowiem zaakceptować pogorszenie wyglądu swoich włosów.

Komentarze

Menopauza wiąże się z poważnymi zmianami w organizmie kobiety. Hormonalna huśtawka w tym trudnym okresie prowadzi do chorób przydatków skóry.

Menopauza pojawia się zwykle między

Zostaw swoją myśl