Jak ratować wypadające włosy

jak ratować wypadające włosy

Wypadanie włosów to naturalny proces, który dotyczy każdego. Staje się problemem, dopiero gdy tracimy więcej niż włosów dziennie. Nie trzeba ich liczyć — wystarczy obserwacja. Jak dbać o wypadające włosy, skoro przyczyny tego problemu są bardzo różne?

Kozieradka – cud na wypadające włosy

To wcale nie żart! Ale zacznijmy od tego, jak w ogóle włos rośnie i czym jest, bo to ma znaczenie dla zrozumienia tematu. Włos to zrogowaciały wytwór naskórka, o charakterystycznym wydłużonym kształcie. Mają go tylko ssaki, czyli także ludzie.

Obserwuj nas

3 sposoby na WYPADAJĄCE włosy (SoKasia)

Wypadające włosy mogą mieć różne przyczyny, tak samo różne mogą być sposoby na radzenie sobie z tym problemem. Podstawowy podział przyczyn to wewnętrzne i zewnętrzne. Do przyczyn wewnętrznych zaliczyć można niedobory makro- i mikroelementów, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy, grzybice, zakażenia bakteryjne. Na mojej stronie znajdziecie wiele wpisów nawiązujących do problemu wypadania włosów, na przykład ten o znaczeniu siarki , argininy , lub kwercetyny. Ponieważ jednak problem jest bardzo złożony i czasem ciężko stwierdzić jego przyczynę, podzielę się z Wami kilkoma uniwersalnymi sposobami na wypadające włosy. W przypadku stosowania ziół i ich ekstraktów pamiętajcie o tym, że mogą one wywoływać reakcje alergiczne — dlatego koniecznie trzeba je najpierw przetestować na mniejszym kawałku skóry.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Nade j szła więc ta wiekopomna chwila… oto dzielę się z Wami swoją tragiczną włosową historią z happy endem , która ma udowodnić, że każde włosy da się doprowadzić do ładu po nieudanych manewrach kolorystycznych. Jeżeli ciekawe jesteście, jak rozjaśniać włosy bez ich niszczenia — zajrzyjcie do TEGO wpisu. Dłuższe lub krótsze, czerwieńsze lub bardziej rude, ale były! Nawet całkiem zdrowe, co widać zwłaszcza przy krótszej fryzurze. Są to zdjęcia z roku Pielęgnacja — nic.

Komentarze

Grube, lśniące i zdrowe włosy to marzenie niejednej z nas.

Wypadanie włosów to problem dużej liczby osób.

Zostaw swoją myśl