Jak zatrzymać wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

jak zatrzymać wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

Twoje włosy wypadają w nadmiarze? Zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna? Zmieniłaś dietę na zdrowszą, zaczęłaś dbać o odpowiednią pielęgnację włosów i nic? Włosy jak wypadały, tak wypadają? Przyjrzyj się uważnie objawom towarzyszącym. Jeżeli jednocześnie odczuwasz zmęczenie albo przybyło ci nieco kilogramów, przyczyną przerzedzania się czupryny może być niedoczynność tarczycy.

Wypadanie włosów przy problemach z tarczycą – jak temu zaradzić?

Nadmierna utrata włosów jest problemem niezwykle powszechnym, dotykającym zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od koloru skóry czy szerokości geograficznej, którą zamieszkują. Przyczyny zwiększonego wypadania włosów są bardzo zróżnicowane.

Lśniące i gęste włosy w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność kobiety. Niestety, w przebiegu choroby Hashimoto ich kondycja może ulec znacznemu osłabieniu. Nadmierne wypadanie włosów to objaw, który jest często pierwszym sygnałem do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

Jak informują trycholodzy, problem nadmiernego wypadania włosów pojawia się wtedy, gdy ich strata sięga co najmniej dziennie i stan ten utrzymuje się przez kilka tygodni. Objawia się to znacznym zanikiem mieszków włosowych i stopniową utratą włosów. Te, które pozostają stają się podatne na łamliwość, suche i matowe. Utratę włosów obserwuje się się podczas czesania, szczotkowania i mycia. Z niedoczynnością tarczycy łączy się także bardzo często utratę rzęs i brwi cechą charakterystyczną może być znaczne przerzedzenie brwi na zakończeniu łuku brwiowego , a nawet owłosienie łonowe oraz pod pachami. Często obserwuje się także zmiany dotyczące prawidłowego metabolizmu i poziomu testosteronu we krwi.

Tarczyca to niewielki narząd wydzielania wewnętrznego, zlokalizowany w okolicy szyi. Potrzebny jest człowiekowi do wytwarzania niezwykle ważnych hormonów: tyroksyny T4 , trójjodotyroniny T3 i reverse trójjodotyroniny rT3. Synteza tych związków jest zależna od podaży jodu dostarczonego z pokarmem i powietrzem oddechowym. Hormony tarczycy spełniają wiele ważnych dla naszego zdrowia funkcji. Przede wszystkim zwiększają produkcję ciepła i zużycie tlenu, regulują metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów.

Komentarze

Dotyczy Cię problem wzmożonej utraty włosów?

Rozmowy Nasze akcje Kody Rabatowe Booking. Polki Zdrowie Rozmowy o zdrowiu Leczenie Endokrynolog.

Te wszystkie zabiegi sprawiają, że włosy są mocniejsze u nasady i mniej ich wypada, ale przede mną jeszcze długa droga w dążeniu do pięknych włosów. Dlaczego błąd?

Zostaw swoją myśl