Jak zmniejszyć wypadanie włosów po ciąży

jak zmniejszyć wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów po ciąży to problem wielu młodych mam. Jeśli dotknął również ciebie, nie wpadaj w panikę, tylko zmień sposób pielęgnacji włosów i wybierz odpowiednie kosmetyki. Kondycję cebulek oraz skóry głowy skutecznie poprawiają ampułki oraz olejki.

Wypadanie włosów po ciąży – czym jest spowodowane i dlaczego nie powinnaś się tym martwić?

Włosy wypadają nam wszystkim, lecz u kobiet w ciąży ten proces zostaje na pewien czas zahamowany. Wydzielające się wtedy w znacznie większych ilościach niż normalnie hormony powodują, że przyszłe mamy mają wtedy piękne, grube, lśniące włosy. Włosy , z których po ciąży wcale nie tak łatwo jest zrezygnować.

Dziś aktywne tematy na forum

Jak mieć piękne włosy w ciąży i po porodzie? - Poranek z Położną Kasią #14

Piszę, bo chciałabym uzyskać jakąś radę jak powstrzymać wypadanie włosów. Mam już dosyć tego, że jak sie czeszę to czuję, jakbym wyczesywała włosy zamiast je rozczesywać. Wychodzą mi garściami.

Nie ma jednak powodów do paniki, wypadanie włosów po ciąży , czyli łysienie poporodowe alopecia postpartalis , to całkowicie naturalne zjawisko. Jeśli dotyczy to także ciebie, to dzięki podanym niżej informacjom dowiesz się, dlaczego nie masz powodów do obaw. Każdego dnia tracimy od około 50 do włosów. Ich nasilone sezonowe wypadanie możemy u siebie zaobserwować szczególnie podczas trwania przesilenia wiosennego i jesiennego. Często ich wzmożone wypadanie jest oznaką niektórych chorób, zaburzeń gospodarki hormonalnej, niedoborów witamin lub składników mineralnych przykładowo żelaza. Spowodowane bywa również stresem. W przypadku łysienia poporodowego mamy do czynienia z gwałtownym spadkiem stężenia hormonów ciążowych, czyli estrogenu i progesteronu.

Udostępniając te treści, zgadzasz się na przekazanie Twoich danych temu dostawcy mediów społecznościowych. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Wypadanie włosów po ciąży to naturalne zjawisko, z którym boryka się większość świeżo upieczonych mam. Problem na szczęście występuje jedynie tymczasowo, więc zanim Twoje dziecko ukończy pierwszy rok życia, włosy powinny wrócić do dawnej kondycji. Czy jednak istnieją sposoby na ograniczenie poporodowego wypadania włosów?

Komentarze

Wypadanie włosów po ciąży jest naturalnym zjawiskiem, które dotyczy każdej młodej mamy. Natomiast wypadające włosy w ciąży mogą być objawem niedoborów pokarmowych, nadmiaru stresu lub mieć inne przyczyny.

Wypadanie włosów po ciąży, czyli tzw. Nie bój się, że zostaniesz łysa. Na głowie mamy średnio — tys.

Wypadanie włosów po ciąży, czyli tzw.

Zostaw swoją myśl