Jaki lekarz od wypadania włosów

jaki lekarz od wypadania włosów

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy. Włosy odrosły i po 2 latach były takie jak wcześniej. Jednak pod koniec drugiego roku studiów rozstałam się z chłopakiem i jak wiadomo kosztowało mnie to wiele nerwów. Dodatkowo podczas wakacji moje włosy były narażone na bardzo ostre słońce oraz na bardzo wysokie temperatury, w związku z tym włosy zrobiły się przesuszone oraz pojawiły się głębokie zakola, skróciłam je do ramion, jednak to nie pomogło. Na jesień znów dopadł mnie koszmar z przed paru lat - włosy zaczęły wypadać w zaskakującym tempie.

Kim jest trycholog? Kiedy udać się do trychologa?

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy. Włosy odrosły i po 2 latach były takie jak wcześniej.

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, dlatego bardzo istotnym elementem badania lekarskiego jest szczegółowo przeprowadzony wywiad z pacjentem. Utrata włosów może być efektem przebytej choroby, stresu, niedokrwistości z niedoboru żelaza, nieodpowiedniej diety, przyjmowania niektórych leków np.

jaki lekarz od wypadania włosów

Kim jest trycholog i kiedy warto się do niego udać? Jeśli borykasz się z problemem wypadania włosów, wizyta u specjalisty od zmian na skórze głowy i nadmiernego wypadania włosów może okazać się najlepszym wyjściem. Trycholog nie jest lekarzem, jest specjalistą zajmującym się tylko i wyłącznie skórą głowy oraz włosami. To co różni go od lekarza, np. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy jak np. Trychologa warto odwiedzić, gdy zaobserwujemy zmiany na skórze głowy np.

Trycholog jest specjalistą zajmującym się schorzeniami związanymi ze skórą głowy oraz włosami. Trycholog powszechnie jest traktowany jako lekarz od włosów. Do końca grudnia badania trychologiczne są finansowane z programu Zdrowe Włosy. W Warszawie wizyty do końca miesiąca są bezpłatne. Poniżej wybierz miasto żeby poznać terminy wizyt oraz finansowanie.

Komentarze

Nie pamiętasz hasła.

Portal w swym działaniu wykorzystuje pliki cookies.

Zostaw swoją myśl