Jakie badania wykonać gdy wypadają włosy

jakie badania wykonać gdy wypadają włosy

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać. Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat dziś mam 23 , w klasie maturalnej - jestem osobą bardzo nerwową i pod wpływem stresu związanego z maturą straciłam bardzo dużo na wadze, można śmiało powiedzieć, że otarłam się o anoreksje , oczy otworzyły mi się dopiero wtedy jak zauważyłam, że na mojej głowie widać prześwity - od razu wybrałam się do lekarza dermatologa , który przepisał mi specjalny szampon do włosów i 2 wcierki, zaczęłam się zdrowo odżywiać i wszystko wróciło do normy. Włosy odrosły i po 2 latach były takie jak wcześniej. Jednak pod koniec drugiego roku studiów rozstałam się z chłopakiem i jak wiadomo kosztowało mnie to wiele nerwów. Dodatkowo podczas wakacji moje włosy były narażone na bardzo ostre słońce oraz na bardzo wysokie temperatury, w związku z tym włosy zrobiły się przesuszone oraz pojawiły się głębokie zakola, skróciłam je do ramion, jednak to nie pomogło. Na jesień znów dopadł mnie koszmar z przed paru lat - włosy zaczęły wypadać w zaskakującym tempie.

Wypadanie włosów - jakie badania wykonać? [Porada eksperta]

Układ hormonalny to sieć połączonych naczyń, których praca uzależniona jest wzajemnie od siebie. Niewłaściwe funkcjonowanie nawet jednego gruczołu może negatywnie wpływać na całą gospodarkę hormonalną. W ludzkim organizmie występuje różnych rodzai hormonów.

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie.

jakie badania wykonać gdy wypadają włosy

Zależnie od dnia masz inne normy dla każdego z hormonów, ale polecałabym dzień. Hm, ja słyszałam teorię, że prolaktynę najlepiej do 10 dnia cyklu. Ale wygłosił ją nielekarz, więc może tak nie jest. Wszystko zależy od tego, co podejrzewa lekarz. Jednak jeśli same, prywatnie wykonujemy badania - normy dobieramy pod dzień cyklu. U mnie wyszła niedoczynność tarczycy - biorę leki od kilku miesięcy i włosy mniej wypadają :. Witam,może będziesz w stanie mi pomóc, mam dwa dość duże problemy. Pierwszy to duże wypadanie wlosow-jestem trzy miesiące po odstawieniu tab. Kiedy hormony się zaczną "uspokajac"?

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik. W przypadku wypadania wlosow warto tez zrobic morfologie i poziom zelaza. Dzień dobry.

Komentarze

Moje włosy zawsze były cienkie, może nie były nie wiadomo jak gęste, ale i tak nie mogłam narzekać.

Nadmierne wypadanie włosów może mieć bardzo różnorodne przyczyny. Często to skutek nieprawidłowej pielęgnacji i czesania włosów.

Zostaw swoją myśl