Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów

jakie mogą być przyczyny wypadania włosów

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Wypadanie włosów - najważniejsze to ustalić przyczynę

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy. Niestety, nie zawsze udaje się nam osiągnąć ten efekt. Pod wpływem działania niekorzystnych czynników stają się one matowe, przesuszone, wypadają. Co im szkodzi i jak je wzmocnić?

Zapytaj lekarza

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków. Jeśli więc zauważymy, że tracimy zbyt dużo włosów, warto udać się do dermatologa lub trychologa ekspert zajmujący się wyłącznie problemami skóry głowy i włosów. W przypadku, gdy wypadaniu włosów nie towarzyszą inne widoczne objawy, jak np.

Łysienie nie jest tylko problemem estetycznym. Często u podstaw wypadania włosów stoją groźne dla zdrowia choroby — zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego przedłużającej się, nadmiernej utraty kosmyków nie należy lekceważyć. Przygotowałem zestawienie 13 najczęstszych chorób, które mogą być przyczynami wypadania włosów. W niedoczynności tarczycy, nazywanej fachowo hipotyreozą, ma miejsce znaczne spowolnienie przemiany materii. Dodatkowo spada tempo regulowania funkcji wzrostu włosa. Efektem jest ogólne przemęczenie, wzrost masy ciała, osłabiona koncentracja, a także pogorszenie wyglądu włosów i paznokci. W tym przypadku metabolizm jest zbyt wzmożony, co także może prowadzić do wypadania włosów i łysienia. Choroba immunologiczna, w której przebiegu układ odpornościowy atakuje i niszczy zdrowe tkanki w organizmie. Osoby chorujące na toczeń bardzo często obserwują u siebie nadmierne wypadanie włosów, któremu może towarzyszyć wysypka i inne zmiany skórne na głowie.

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów. Nagłe wypadnięcie włosów może pojawiać się nawet jako odpowiedź na stres. Również źle dobrana dieta jest bodźcem nadmiernego wypadania włosów, głównie brak podstawowych składników odżywczych. To co jemy w szczególny sposób wpływa na to jak wyglądamy na zewnątrz, dlatego należy wzbogacać codzienną dietę w żelazo, białko czy witaminę B.

Komentarze

Wiele z nas boryka się z problemem, jakim jest wypadanie włosów. A przecież zdrowe i gęste włosy to nasza wizytówka.

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy. Niestety, nie zawsze udaje się nam osiągnąć ten efekt.

Wypadania włosów to zmora wielu Polek i Polaków.

Zostaw swoją myśl