Jakie witaminy na wypadanie włosów u dzieci

jakie witaminy na wypadanie włosów u dzieci

Utrata włosów w wieku niemowlęcym nie jest zwykle niczym niepokojącym i może występować przez pierwsze 6 miesięcy życia. Przyczyną tego zjawiska jest najczęściej obniżenie poziomu hormonów oraz zastępowanie włosów niemowlęcych włosami dojrzałymi. Nadmierne wypadanie włosów u dzieci bywa często objawem niedoborów pewnych składników pokarmowych. Jego podłoże mogą stanowić również choroby np. W przypadku wystąpienia tego problemu warto zwrócić się do lekarza pediatry, który pomoże znaleźć przyczynę. Głównym budulcem włosa jest keratyna , czyli białko zbudowane głównie z aminokwasów zawierających siarkę: cysteiny i metioniny.

Jakie witaminy na wypadanie włosów?

Włosy zaczynają matowieć, częściej i intensywniej niż przed ciążą wypadają. Wpadasz w panikę. Jeśli urodzimy dziecko zimą, wypadanie może się dodatkowo nasilić.

Witaminy i minerały są nam niezbędne nie tylko do zachowania zdrowia, ale również urody. Ich niedobory sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe, suche, a w dodatku wypadają całymi garściami. Sprawdź, jakie witaminy na włosy warto włączyć do swojej diety.

jakie witaminy na wypadanie włosów u dzieci

Wypadanie włosów kojarzy się z przypadłością ludzi dorosłych, a zwłaszcza seniorów. Znacznie rzadziej dotyczy dzieci. Przyczyną utraty włosów może być np. Na czym polegają te schorzenia i jak wygląda ich leczenie? Kiedy widzisz wypadające włosy u dziecka, denerwujesz się i zaczynasz szukać źródła problemu. Częstą przyczyną nagłego przerzedzenia się włosów u dziecka jest trichotillomania, czyli dosłowne wyrywanie włosów z głowy. To choroba o podłożu psychicznym. Trichotillomania to odpowiedź na duży stres w życiu dziecka. Nerwowe pociąganie za włosy, skręcanie ich albo pocieranie prowadzi do stopniowego ich wyrwania lub łamania na pewnej wysokości.

Witaminy i minerały są nam niezbędne nie tylko do zachowania zdrowia, ale również urody. Ich niedobory sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe, suche, a w dodatku wypadają całymi garściami. Sprawdź, jakie witaminy na włosy warto włączyć do swojej diety. Często zdarza się, że pomimo stosowania wzorowej pielęgnacji, włosy uparcie pozostają w kiepskiej kondycji.

Komentarze

Utrata włosów w wieku niemowlęcym nie jest zwykle niczym niepokojącym i może występować przez pierwsze 6 miesięcy życia.

Wypadanie włosów u dzieci jest przyczyną około 3 proc. Niezależnie od tego, czy dziecko ma przerzedzenie włosów czy łysieje całkowicie, utrata włosów zawsze jest przerażająca dla rodziców.

Jedną z najczęściej występujących przyczyn wypadania włosów jest niewłaściwy sposób odżywiania.

Zostaw swoją myśl