Jakie zioła na wzmocnienie włosów

jakie zioła na wzmocnienie włosów

Każdego dnia tracimy około włosów. Jest to zupełnie naturalne. Jeśli jednak włosów wypada więcej, a nad czołem pojawiają się zakola, oznacza to początek łysienia. Jak temu zaradzić?

Zioła na wypadanie i porost włosów – naturalne leczenie

Czujesz, że twoim włosom i paznokciom potrzebne jest wsparcie? Zafunduj im 2—3-tygodniową kurację ziołową.

Zioła na włosy: pokrzywa

Zioła. Mieszanka 7 ziół na włosy (wypadanie, porost, wzmocnienie)

Newsletter w Ekologia. Nie czekaj zapisz się już teraz! Każdy z nas gubi codziennie mniej więcej stałą liczbę włosów. Nie ma to nic wspólnego z łysieniem, ani chorobami skóry głowy. Pojedyncze włosy wypadają wtedy niezauważenie. Czasem jednak ubytek kosmyków jest dostrzegalny — czupryna wyraźnie przerzedza się, a bujne pukle zamiast na głowie, zostają na szczotce.

Najskuteczniejsze  zioła na wypadanie włosów   to te, które są dobrane do konkretnego problemu. Jedne bowiem odbudowują mieszki włosowe, inne unaczyniają skórę głowy, dzięki czemu włosy w tym miejscu szybciej i chętniej rosną, a kolejne to zioła na wzmocnienie włosów. Zioła na łysienie — tak mówi się o roślinach takich jak pokrzywa w tabletkach, jako herbata do picia, czy płukanka do włosów , skrzyp polny, korzeń łopianu, rozmaryn, liście i kora brzozy, korzeń żeń-szenia, kozieradka, tymianek, czarna rzepa, tatarak zwyczajny, wiesiołek, podbiał, liście kocimiętki właściwej, dziurawiec, bocznia piłkowana i inne. Na najczęstszy typ łysienia u mężczyzn, czyli łysienie androgenowe pomaga regularne stosowanie boczni piłkowanej, pokrzywy oraz palmy sabalowej. Na łysienie plackowate można natomiast stosować dziurawiec. Rodzaj ziela nakładanego na włosy lub przyjmowanego wewnętrznie najlepiej skonsultować z lekarzem.

Włosy są odbiciem stanu zdrowia całego organizmu. Kiedy jesteśmy zmęczeni, osłabieni, chorzy, wtedy nasze włosy tracą połysk, łamią się i rozdwajają, nadmiernie wypadają. Dodatkowo szkodzimy włosom różnymi zabiegami upiększającymi: częste farbowanie, używanie suszarki, stosowanie mocnych kosmetyków do stylizacji itp. Dlatego w codziennej pielęgnacji bardzo zwracamy uwagę na to, żeby wzmacniać włosy. Spójrzmy, więc jakie zioła wzmacniające włosy stosować, zależnie od ich stanu i kondycji. Kręcone włosy mają najczęściej skłonność do przesuszania i należy dbać o nasze loki w specjalny sposób.

Komentarze

Najskuteczniejsze zioła na wypadanie włosów to te, które są dobrane do konkretnego problemu. Jedne bowiem odbudowują mieszki włosowe, inne unaczyniają skórę głowy, dzięki czemu włosy w tym miejscu szybciej i chętniej rosną, a kolejne to zioła na wzmocnienie włosów.

Włosy są naturalną ozdobą człowieka, a także świadczą o kondycji organizmu.

Zostaw swoją myśl