Kawa na wypadające włosy

kawa na wypadające włosy

Kawa spowalnia procesy starzenia, chroni przed rakiem, nie wspominając o tym, że świetnie smakuje. Teraz okazało się, że dobrze wpływa również na włosy. International Journal of Dermatology opublikował niedawno wyniki badań, z których wynika, że ten ciemny napój wydłuża cykl wzrostu włosa, stymulując trzon włosa poprzez blokowanie efektów działania DHT, hormonu odpowiedzialnego za utratę kosmyków. Zaburzenia hormonalne to najczęstsza przyczyna utraty i przerzedzenia włosów. Mowa o łysieniu androgenowym, czyli spowodowanym nadmiarem androgenów. Androgeny u kobiet wydzielane są przez korę nadnerczy i jajniki, które produkują androstendion i   dihydrotestosteron DHT.

Kawa na włosy - czy kofeina wpływa na naszą czuprynę?

Czołowe koncerny kosmetyczne mają w swojej ofercie produkty do włosów, w tym szampony, z zawartością kofeiny. Wśród domowych sposobów na wzmacnianie czy pielęgnację kosmyków znane są od lat choćby płukanki z kawy, a więc także z kofeiną. Ten środek psychoaktywny znany między innymi z napojów energetyzujących ma z pewnością pobudzający wpływ na nasz organizm. Czy także na włosy?

Alterra, szampon z kofeiną i biotyną

Dodaj 2 składniki do szamponu i pożegnaj wypadanie włosów. Sposób Na Wypadające Włosy.

Osoby o ciemnych włosach, które chcą nadać swojej fryzurze blasku i ładnego odcienia koloru, mają do dyspozycji środek znany już naszym babkom i prababkom — a jest nim najzwyklejsza czarna kawa mielona. Już po pierwszym zastosowaniu włosy stają się miękkie i nabierają blasku. Regularne stosowanie kawy podkreśla naturalne piękno włosów i ożywia ich ciemny kolor. Kawa ma zbawienny wpływ także na końcówki włosów — już po kilku zastosowaniach zauważysz, że końcówki wyglądają na dużo zdrowsze , są mniej rozdwojone, i nie wymagają aż tak częstego podcinania. Ale to nie wszystko. Kawa znajduje się na liście domowych kuracji przeciw wypadaniu włosów!

kawa na wypadające włosy

Kawa wzmacnia włosy. Nie należy tego traktować dosłownie. Gdybyśmy chcieli uzyskać odpowiednie stężenie dobroczynnej dla mieszków włosowych kofeiny, musielibyśmy pić aż 60 filiżanek kawy dziennie! Zawarta w ziarnach kawy kofeina blokuje substancję, która uszkadza mieszki włosowe oraz stymuluje wzrost nowych włosów. Płukanka do włosów z kawy szczególnie polecana jest dla brunetek oraz szatynek. Następnie przelać przez papierowy filtr i dodać litr ciepłej wody. Po umyciu włosów szamponem należy przepłukać włosy mieszanką.

Ja miałam podobne przyczyny wypadania, oprócz farbowania i picia kawy. Ale wcierki, albo picie drożdży czy skrzypokrzywy bardzo pomaga :. Mi też olej na skalpie nie służy, a głupia olejowałam tak kilka lat. Powiązałam fakty dopiero niedawno : A przeciw wypadaniu dobrze mi służy płukanka z roztworem octu jabłkowego, Megakrzem dobrze mi służył i Toni Novoxidyl to już całkiem hicior : Tylko z nim to trzeba trafić, niektórym dziewczynom zupełnie nie pasował :. Gratulacje : Ja też piłam za dużo kawy, kiedy ją ograniczyłam poczułam się lepiej.

Komentarze

Kawa na włosy może być stosowana w postaci płukanki lub peelingu.

Jednym z przykładów cennej witaminy na włosy jest witamina H , która naprawdę potrafi zdziałać cuda. Biotyna nie tylko hamuje wypadanie włosów , ale wzmacnia je od środka i stymuluje ich porost. Dzięki temu, że regularnie dostarcza się ją do organizmu, można cieszyć się bujną i mocną fryzurą.

Zostaw swoją myśl