Kiedy wypadają włosy po chemii

kiedy wypadają włosy po chemii

Problem nadmiernego wypadania włosów jest problemem powszechnym. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to ma zróżnicowane i liczne przyczyny. Niektóre z nich zależą od nas samych, zaś na inne całkowicie nie mamy wpływu.

Dzięki temu czepkowi nie wypadną ci włosy

Osobom poddającym się chemioterapii trudno jest budować poczucie własnej wartości. Już samo słowo wywołuje dreszcz, a co dopiero fakt wystąpienia choroby nowotworowej. Nieraz brakuje fachowej wiedzy na temat leczenia, a terminologia onkologiczna dodatkowo budzi poczucie lęku. W tym okresie bardzo istotna jest pomoc lekarska oraz zrozumienie i wsparcie ze strony najbliższych.

Utrata włosów po chemioterapii

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Mam jedno pytanie dotyczące chemioterapii : moja koleżanka i ja jesteśmy po amputacji prawej piersi. Koleżanka przed operacją wybrała 6 cykli chemii i włosy nie wypadły. Ja wybrałam też 6 cykli chemii po operacji i włosy wypadły do zera. Dlaczego tak jest i co jest, że jednym kobietom wypadają, a drugim nie? Proszę o odpowiedź.

Lezard offline. Post 1. Na forum od: Post 2. Post 3. Post 4. Post 5.

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem chemioterapii oznacza dla wielu chorych na raka poważne obciążenie i źródło stresu. Efekt ten jest na szczęście z reguły odwracalny. Włosy zaczynają odrastać około miesięcy po zakończonej terapii. Istotą działania cytostatyków jest niszczenie komórek szybko się dzielących, dlatego włosy po chemioterapii a dokładnie meszki włosowe stają się obok komórek nowotworowych, jedną z głównych ofiar chemicznego leczenia przeciwnowotworowego.

Komentarze

Dla niektórych osób, które przeszły leczenie raka, odrastanie włosów po chemioterapii jest widocznym i napiętym znakiem. Chemioterapia może niszczyć komórki nowotworowe, ale zabija również zdrowe komórki.

Problem nadmiernego wypadania włosów jest problemem powszechnym. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zostaw swoją myśl