Kiedy wypadaja wlosy po chemii

kiedy wypadaja wlosy po chemii

Rozmowy Nasze akcje Kody Rabatowe Booking. Polki Zdrowie Rozmowy o zdrowiu Leczenie Onkolog. Mogę Ci jedynie powiedzieć jak jest w raku piersi. Miałam czerwoną chemię, włosy mi wypadly po 3 tygodniach. Ostatnią chemię miałam końcem października.

Chemioterapia, a włosy

Gojka11 2 godziny temu. IZZ 75 6 lat temu.

Mam jedno pytanie dotyczące chemioterapii : moja koleżanka i ja jesteśmy po amputacji prawej piersi. Koleżanka przed operacją wybrała 6 cykli chemii i włosy nie wypadły. Ja wybrałam też 6 cykli chemii po operacji i włosy wypadły do zera. Dlaczego tak jest i co jest, że jednym kobietom wypadają, a drugim nie? Proszę o odpowiedź.

Osobom poddającym się chemioterapii trudno jest budować poczucie własnej wartości. Już samo słowo wywołuje dreszcz, a co dopiero fakt wystąpienia choroby nowotworowej. Nieraz brakuje fachowej wiedzy na temat leczenia, a terminologia onkologiczna dodatkowo budzi poczucie lęku. W tym okresie bardzo istotna jest pomoc lekarska oraz zrozumienie i wsparcie ze strony najbliższych. Jednak czasem trudno jest się cieszyć, gdy wciąż wypadają nam włosy, a do tego skutki uboczne, jakie wiążą się z przyjmowaniem chemii, stają się coraz bardziej przytłaczające. Postępujące łysienie nie sprzyja budowaniu własnej wartości i pozytywnej samooceny.

Masza70 offline. Post 1. Na forum od: Post 2. Post 3. Post 4.

Komentarze

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchester odkryli nową strategię ochrony mieszków włosowych przed skutkami chemioterapii. Badanie przeprowadzone w laboratorium profesora Ralfa Pausa z Centrum Badań Dermatologicznych dowodzi, w jaki sposób można zapobiec uszkodzeniom mieszków włosowych spowodowanym przez taksany, leki przeciwnowotworowe, które mogą powodować trwałą utratę włosów.

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

To cecha komórek nowotworowych, ale także niektórych prawidłowych tkanek, np.

Zostaw swoją myśl