Kiedy wypadanie włosów jest niepokojące

kiedy wypadanie włosów jest niepokojące

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne. Jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosa, składającego się z trzech faz: wzrostowej trwa najdłużej - od 2 do 8 lat, zazwyczaj ok.

Wypadanie włosów - przyczyny. Co na wypadanie włosów?

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia. Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, niepokojące staje się w momencie, gdy wypada nam każdego dnia ponad sto włosów. Nagłe wypadnięcie włosów może pojawiać się nawet jako odpowiedź na stres.

Spis treści

JAK SZYBKO zapobiec WYPADANIU WŁOSÓW?

Każdy z nas traci codziennie około stu włosów i jest to normalne, w więc nie daje powodów do zmartwienia. Jednak, jeżeli włosy wypadają nam garściami, zauważamy ich znaczne przerzedzenie, a na szczotce jesteśmy w stanie zauważyć całe kołtuny, to znak, że w naszym organizmie może dziać się coś niepokojącego. Wypadanie włosów u kobiet po ciąży jest czymś naturalnym i zazwyczaj samoistnie ustępującym.

Układ hormonalny przypomina sieć naczyń połączonych, w której nieprawidłowe funkcjonowanie jednego gruczołu prędzej czy później będzie rzutowało na pracę innych. Ludzki organizm produkuje ponad hormonów, każdy ma swoją rolę do spełnienia. Niektóre hormony odpowiadają za wzrost, inne za przemianę cukrów i tłuszczów, jeszcze inne za emocje, dojrzewanie i libido. Większość wytwarzana jest zarówno przez organizm kobiecy, jak i męski. Ponieważ wszystkie są ze sobą ściśle powiązane, dla zdrowia, urody i samopoczucia istotne jest utrzymanie hormonów na odpowiednim poziomie i w równowadze. To ona wydziela hormony tropowe, które pobudzają do działania jajniki, tarczycę czy nadnercza. Często to właśnie nadmiar lub niedobór jakiegoś hormonu tropowego sprawia, że gruczoły te nie funkcjonują prawidłowo, a jedną z podstawowych przyczyn wypadania włosów u kobiet są zaburzenia hormonalne. Wiele kobiet, zmagających się z łysieniem , nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że ich problem można leczyć.

Włosy są ważnym atrybutem urody, dodają pewności siebie, kojarzą się z młodością i dobrobytem, a ich utrata może być przyczyną depresji i obniżonej samooceny. Piękne i lśniące włosy są czułym wskaźnikiem dobrego ogólnego stanu zdrowia, odżywienia, wpływu czynników środowiska. Na skórze głowy znajduje się ok. Cykl włosowy na skórze głowy jest niezsynchronizowany. W ciągu życia człowieka mieszek może przechodzić średnio cykli włosowych. Każdy włos żyje przeciętnie lata jest to faza jego wzrostu, tzw.

Komentarze

Kiedy martwić się wypadaniem włosów? To, że wypadają nam włosy, to nic nadzwyczajnego, jest to naturalny proces, którego nie da się w pełni zatrzymać.

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość, która dotyczy zarówno dojrzałych mężczyzn, jak i kobiety, a coraz częściej również młodzieży i dzieci.

Dodała, że zjawisko to jest całkowicie normalne. Czytaj także: Lato tuż-tuż.

Zostaw swoją myśl