Maseczka z olejkiem rycynowym na porost włosów

maseczka z olejkiem rycynowym na porost włosów

Ja też stosuję taką maseczkę co jakiś czas, ale dodatkowo dodaję jeszcze naftę kosmetyczną. Jej jedynym mankamentem jest to, że jak długo trzymam ją na włosach to ona zasycha i ciężko ją zmyć. Wtedy zawsze powyrywam sobie niechcący trochę włosków : A Ty masz piękne włosy!

Jak działa maseczka z olejku rycynowego? Zobacz, jak ją zrobić

Olejek rycynowy ma szereg cennych właściwości dla naszej skóry i włosów. Warto mieć ten kosmetyk w swojej łazience.

#4 Olejek rycynowy

Olejek rycynowy — jak działa na wysokoporowate włosy i skórę głowy? Jak go stosować i na co warto zwrócić uwagę? Serdecznie zapraszam do lektury! Pytanie od Czytelniczki :. Jak często stosować olejek rycynowy na skórę głowy? Myślę, że raz w tygodniu, w zupełności, wystarczy.

Do przygotowania maski wystarczą 4 tanie składniki, które prawdopodobnie masz już w domu: jajko, olejek rycynowy , ocet jabłkowy i szampon. Jedno żółtko wymieszaj w misce z 1 łyżką stołową oleju rycynowego, taką samą ilością octu jabłkowego oraz 2 łyżkami szamponu możesz użyć najzwyczajniejszego — takiego, którego używasz na co dzień. Taka mikstura posłuży ci jako maseczka do włosów. Nałóż maskę na porządnie zwilżone włosy i dokładnie ją w nie wetrzyj. Dla najlepszego efektu nałóż na głowę czepek — dzięki temu maska będzie miała okazję lepiej się wchłonąć. Po upływie 20 minut dokładnie ją spłucz i pozostaw włosy do wyschnięcia.

Olejek rycynowy znany i lubiany jest już od wieków. W Egipcie stosowano go do ułatwiania transportu bloków przez ich natłuszczenie, w średniowieczu wykorzystywano jego właściwości lecznicze i przeczyszczające, a nieco później kobiety odkryły, że to również świetny produkt kosmetyczny. Dziś olejek rycynowy najchętniej wykorzystuje się w pielęgnacji włosów. Właściwości oleju rycynowego dla włosów są zbawienne. Nic dziwnego, że kobiety chętnie stosują go na włosy, skórę głowy, a także brwi oraz rzęsy.

Komentarze

No właśnie, ja miałam to samo, aczkolwiek powierzchowny efekt działania nafty jest fajny.

Mam wrażenie, że właśnie od niego wiele z nas w tym ja zaczynało swoją włosową przygodę. Ja stosowałam na wypadające z powodu choroby brwi i rzęsy i naprawdę bardzo pomogło!

Trudno się to zmywało ale przy dłuższym stosowaniu efekty były widoczne. Muszę kiedyś wypróbować :.

Zostaw swoją myśl