Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

Klinika Beauty Corner mieści się w Warszawie, przy ulicy Skoroszewskiej 7. Tym razem na tapet bierzemy głównie temat domowej mezoterapii , oraz kwestii androgenowego wypadania włosów. Na pytania odpowiedziała pani Martyna i Julita z Kliniki Beauty Corner,  które serdecznie pozdrawiam!

Mezoterapia - Skóra głowy i włosy

Przez Gość ingas, Październik 1, w Zdrowie i uroda. Słyszałam, że mezoterapia jest bardzo dobra na wzmocnienie włosów. Czy może ktos z Was ją stosował?? Jeśli tak to podzielcie się swoimi doswiadczeniami.

PRZEBIEG ZABIEGU

Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów. Mężczyźni z reguły łysieją częściej i szybciej, ale to leczenie łysienia u kobiet jest bardziej skomplikowane. Po określeniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów, należy szybko wdrożyć metodę leczenia. Mezoterapia igłowa, dzięki wielu nakłuciom, pozwala na wprowadzenie w skórę odżywczych preparatów. Pobudza również "uśpione" cebulki włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy stosowana jest głównie w przypadku wystąpienia łysienia. Dotyczy to zarówno łysienia pierwotnego, takiego jak łysienie plackowate i łysienie typu męskiego , jak również łysienia wtórnego, które pojawia się w wyniku chorób, zatruć lub niedoborów pokarmowych. W procesie łysienia mieszki włosowe ulegają degeneracji. O procesie leczenia decyduje dermatolog lub trycholog. Mezoterapia igłowa włosów polega na wprowadzeniu pod skórę głowy specjalnej substancji złożonej z witamin i minerałów, które powodują wzmocnienie włosów. Następuje ich regeneracja i znacznie zmniejszona zostaje intensywność wypadania włosów.

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych. Mezoterapia głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze. Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Znaczący wpływ na wygląd oraz objętość włosów mają tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.

Komentarze

Mocniejsze włosy — lepsze odżywienie skóry głowy i cebulek sprawia, że włosy stają się zdrowsze;. Redukcja wypadania włosów — włosy odzyskują brakujące składniki i przestają przedwcześnie wypadać;.

Czy mezoterapia skóry głowy rzeczywiście może zahamować wypadanie włosów i na czy polega  zabieg?

Mezoterapia to specjalistyczny zabieg, który jest polecany w szczególności osobom, które zauważyły u siebie oznaki nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. U zdrowego człowieka dziennie ma prawo wypaść około włosów.

Zostaw swoją myśl