Na cienkie wypadajace wlosy

na cienkie wypadajace wlosy

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu.

Sposoby na wypadające włosy

Wymagają więc specjalnej pielęgnacji i wielu starań, aby nadać im objętość, wzmocnić i zachować ich naturalny blask. Wygląd i kondycja włosów zależy przede wszystkim od diety, kosmetyków używanych do codziennej pielęgnacji i fryzury. Podpowiadamy co jest przyczyną cienkich włosów i jak o nie dbać. Problem włosów cienkich to nie to samo, co problem włosów o małej gęstości.

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień. Dopiero kiedy zauważymy, że liczba ta wzrasta, a na szczotce zostaje zbyt wiele włosów, należy działać! Możemy wyróżnić kilka, a nawet kilkanaście czynników powodujących gubienie włosów.

Mańkaaaa zapytał a Kiedyś miałam gęste włosy potem przerzedziłam pocieniowałam baaaardzo. I teraz mam cienke bardzo i wypadające. Czy jest jakiś cień nadzieji żebym miała takie jak kiedyś gęste włosy. Dla ułatwienia powiem że troche rozdwajają mi się paznokcie.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać. Nie martw się, da się odbudować cienkie włosy, wiem, bo sama miałam kiedyś taki problem, ale już nie, dzięki moim sposobom. Jak nie zaufasz mi to możesz sobie poczytać recenzje na temat tego co napisałam.

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby. Zbyt obfite wypadanie włosów dokucza zarówno kobietom, jak i dla mężczyznom. Utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością, co często prowadzi do kompleksów. Warto więc dbać o włosy i zapobiegać łysieniu. Pozwala na to wiele domowych sposobów.

Komentarze

Mogłabyś polecić jakiś produkt piankę czy lakier, nie mam pojęcia , który nada włosom objętość na dłużej, nie niszcząc ich? Kiedyś po prostu kładłam piankę, czasem poprawiłam lakierem i się trzymało wycieniowane sianko, ale teraz mi szkoda, a włosy są dość ciężkie, bo zeszłam z cieniowania.

Zanim zastanowimy się nad przyczynami wypadania włosów, należy ustalić, czy rzeczywiście jest tak, że nasze włosy nadmiernie wypadają. W tym celu wykonuje się prosty test. Po co najmniej dwudziestu czterech godzinach od ostatniego mycia włosów należy wziąć cienkie pasmo włosów ok.

Nie musisz się martwić, gdy codziennie tracisz do włosów, jest to bowiem zjawisko normalne.

Zostaw swoją myśl