Nadmierne pocenie i wypadanie włosów

nadmierne pocenie i wypadanie włosów

W przeciągu ostatnich 2 miesiecy schudłam 5 kilo, okres mi sie spoznił i poszłam do lekarza rodzinnego który zlecił mi badanie krwii oraz po tym jak powiedzialam mu ze bardzo wypadaja mi wlosy od jakichś 3 lat skierował mnie na usg tarczycy. Po usg doktor stwierdził ze jest to nadczynnosc tarczycy, zrobiłam badnia na hormony na których wyszły mi prawidlowe wyniki, poszlam do innego lekarza ktory rowniez zrobil mi usg tarczycy i stwierdzil pewną patologie, mianowicie iż wygląda to na początki niedoczynności jak i nadczynności tarczycy. Jednak po wszystkich tych badaniach krwii jak i hormonów gdzie wszystko wyszło w porzadku, pani doktor stwierdziła ze nie potrzeba mnie leczyć. Jednak ja nie chce juz się tak strasznie pocić, nie mogę przez to normalnie funkcjonować, to samo jest z włosami które wypadają mi garściami, wykończe się psychicznie chyba jak tak dalej pójdzie. Co mam zrobić? Iść do innego lekarza?

8 objawów zaburzeń hormonalnych, które mają wpływ na twój wygląd i samopoczucie

Diagnoza: - nadmiar witaminy K - ostre zapalenie gardła - kiła Nie wiem skąd to biorą Reklamy Google.

Leukocyty to krwinki białe? Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski. Jeśli wszystkie wykonane wyniki są prawidłowe, a Pani konsultowała się z licznymi specjalistami, którzy nie zdiagnozowali żadnych nieprawidłowości, warto zastanowić się nad psychogennym pochodzeniem objawów. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Przy wypadaniu włosów należy skontrolować poziom hormonów tarczycy. Jednym z objawów chorób tarczycy jest wypadanie włosów. Konieczna jest również konsultacja z dermatologiem. Watro również spróbować zastosować preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu. Może to pozwoli na wzmocnienie włosów i zahamuje ich wypadanie. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Codzienna utrata włosów jest zjawiskiem normalnym — ze do tysięcy włosów, jakie przeciętnie człowiek posiada na głowie, dziennie mamy prawo stracić od 35 do sztuk. Przekroczenie tej normy określane jest jako nadmierne wypadanie włosów. Jeśli coś takiego u siebie zauważymy, powinniśmy zastanowić się nad możliwymi przyczynami takiego stanu rzeczy. Wymienić należy ogólnoustrojowe: działanie hormonów płciowych, tarczycy i innych gruczołów dokrewnych, zawartość w diecie określonych mikroelementów miedzi, cynku, magnezu oraz witamin A, D, witamin z grupy B , niektóre choroby. Miejscowe czynniki to między innymi ukrwienie skóry oraz lokalne procesy zapalne. Nie można zapomnieć o elementach, które niestety trudno nam zmodyfikować, takich jak płeć, wiek czy wrodzone osobnicze skłonności do bujnej fryzury bądź raczej słabych włosów.

Komentarze

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda.

Jeśli wszystkie wykonane wyniki są prawidłowe, a Pani konsultowała się z licznymi specjalistami, którzy nie zdiagnozowali żadnych nieprawidłowości, warto zastanowić się nad psychogennym pochodzeniem objawów. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Wypadanie włosów to dolegliwość, która może mieć różne przyczyny.

Zostaw swoją myśl