Nadmierne wypadanie sierści u kota

nadmierne wypadanie sierści u kota

Wypadanie sierści u kota to niezwykle poważny kłopot — dla nas, bo jej sprzątanie jest uciążliwe ale i dla pupila, bo może zwiastować problemy zdrowotne. Decydując się na posiadanie czworonożnego przyjaciela pod postacią dumnego kocura, musimy mieć pełną świadomość tego, że wcześniej czy później przyjdzie nam się zmierzyć z zagadnieniem wypadającej sierści — szczególnie w sytuacji, gdy kot zawsze lub przez większą część czasu przebywa w domu. O ile wytarcie lub odkurzenie sierści z blatu, stołu czy podłogi nie stanowi wielkiego wyzwania, o tyle już ta dosłownie wbita w kanapę, dywan bądź ubrania jest wyjątkowo odporna na nasze działania zmierzające do jej likwidacji.

Wypadanie sierści u kota, czyli linienie – jakie są przyczyny?

Posiadanie kota, to ogrom przyjemności z obserwowania jego zachowań, głaskania, przytulania, słuchania jego mruczenia itd. Są jednak pewne sytuacje, które mogą irytować nawet najbardziej oddanego kociarza, mianowicie linienie kota. Futerko Twojego pupila dzieli się na podszerstek i włos okrywowy. Podszerstek znajduje się przy samej skórze kota i chroni go przed niskimi temperaturami.

Jedna odpowiedź

FURMINATOR - SPOSÓB NA UPORCZYWĄ SIERŚĆ PSA?

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu. Aby otrzymywać informacje o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:.

Okresowe wypadanie włosów u psów , szczególnie na wiosnę, jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Zwierzęta pozbywają się wówczas gęstego włosa puchowego, który chroni je w zimę przed mrozem. Niepokoić powinniśmy się, gdy pies nadmiernie linieje przez cały rok albo gdy zdrowy do tej pory czworonóg nagle zaczyna tracić sierść. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania sierści u psa jest niewłaściwa dieta. Powinna być pełnowartościowa, czyli zawierać wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze. Niedobór pewnych związków, takich jak witamina A, biotyna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe w pierwszej kolejności objawia się waśnie nadmiernym wypadaniem futra. Zatem, aby poprawić jego kondycję naszego pupila trzeba podawać mu produkty bogate w substancje wpływające na stan skóry i okrywy włosowej. Witaminę A znajdziemy między innymi w takich produktach, jak wątróbka, marchew czy brokuły. Z kolei źródłem biotyny, czyli witaminy H są między innymi wątroba, orzechy, soja, żółtka jaj i ryż.

Spełnia się zawodowo w gabinecie małych zwierząt w Kielcach. Prywatnie mama dwójki dzieci i opiekunka zwariowanego psa. Wypadanie sierści u kota — czyli co robić, gdy kot linieje? Kiedy kot gubi sierść, zawsze budzi to zaniepokojenie u jego właściciela.

Komentarze

Nie pamiętasz hasła.

Gubienie sierści przez koty nie jest zjawiskiem, które w każdej sytuacji powinno nas zmartwić. Linienie jest naturalnym procesem, w którym martwe włosy wypadają, by zostać zastąpione nową okrywą włosową.

Zostaw swoją myśl