Nadmierne wypadanie włosów przy karmieniu piersią

nadmierne wypadanie włosów przy karmieniu piersią

Przez Gość Jowita , Wrzesień 27, w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci. I włosy tak obficie mi wychodza ze jak idę je myć to mi sie płakać chce. Szkoda ze nie moge zdj tu zamieścić byście nie uwierzyły. Dzis nawet moj maz to zauważył a on na nic uwagi nie zwraca.

Wypadanie włosów a karmienie piersią

Wygląda na to, że JavaScript jest wyłączony w twojej przeglądarce. Musisz mieć uruchomioną obsługę JavaScript w przeglądarce, żeby korzystać z tej witryny.

Gdy byłam w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym żeby dziecko urodziło się zdrowe — pewnie tak jak Ty. Po porodzie, kiedy już trzymałam tą małą kuleczkę, marzyłam o tym żeby karmić piersią. Wtedy nikt mi nie powiedział o dwóch rzeczach. O tym, że — po pierwsze- karmienie piersią nie jest takie proste i w pierwszych tygodniach po prostu boli, i po drugie, że oprócz kilogramów hodowanych pieczołowicie w czasie ciąży, będę pozbywała się też włosów i to nie z własnej woli i chęci. Wiedziałam, bo miałam to na studiach, że włosy po ciąży mogą wypadać.

nadmierne wypadanie włosów przy karmieniu piersią

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej. Proponuję Pani zażywać witaminy dla kobiet ciężarnych, te same które Pani brała przez 9 miesięcy. Są one odpowiednio zbilansowane, mają bogaty skład, a do tego są bezpieczne dla maluszka. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Wypadanie włosów podczas karmienia piersią jest związane ze zmianami hormonalnymi. W czasie ciąży mamy do czynienia ze wzrostem poziomu estrogenu, który sprawia, że na kilka miesięcy przed porodem pasma stają się grubsze i bardziej lśniące niż do tej pory. Dzieje się tak wskutek zahamowania jednego z etapów cyklu życia włosa, jakim jest telogen. U kobiet nie będących w ciąży, w tej właśnie fazie pasma wypadają, co jest związane z tym, że zostają zastąpione nowymi, pojawiającymi się na ich miejscu. U przyszłych mam proces ten zostaje zahamowany, w konsekwencji czego włosy wypadają w dużo mniejszej ilości lub dochodzi do całkowitego zahamowania tego procesu. Niekiedy możemy mieć do czynienia z pojawianiem się włosków w miejscach, w których dotychczas nie występowały — na rękach, twarzy, czy brzuchu.

Komentarze

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry? Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Gość o godz.

Zostaw swoją myśl