Nadmierne wypadanie włosów u psa

nadmierne wypadanie włosów u psa

Moja dwuletnia suczka rasy owczarek niemiecki nawet w zimie bardzo gubi sierść. Dostawała jakieś lekarstwa, ostatnio efadrem-E, ale nie pomogły. Co może być przyczyną wypadania sierści i jak pomóc suczce? Nadmierne wypadanie sierści u psa może być objawem towarzyszącym absolutnie każdej, czy to wewnętrznej, czy zakaźnej chorobie psa. Nadmierna utrata włosów występuje na przykład wtedy, gdy w organizmie zwierzaka dochodzi do zaburzeń hormonalnych, a zatem w wypadku takich chorób jak: niedoczynność tarczycy, zespół feminizujący samców, dysfunkcja jajników, zespół Cushinga. Infekcje skóry, które mają podłoże bakteryjne, grzybicze czy alergiczne, także odbijają się na stanie sierści.

Wypadanie sierści u psa – przyczyny i zapobieganie

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku? Czy linienie może być oznaką choroby?

12 komentarzy

Możesz Pożegnać Wypadanie Włosów Dzięki 2 Składnikom - Wypadające Włosy To Przeszłość

Wypadanie sierści u psa jest zjawiskiem całkowicie normalnym i zupełnie niegroźnym procesem. Linienie u naszego czworonoga, w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu, możemy zaobserwować w kilku okresach w roku, podczas których  zmieniają się warunki atmosferyczne — zwierzę w ten sposób przygotowuje się do nadchodzących zmian. W niektórych przypadkach linienie psa może być także reakcją na stresową sytuację lub bodziec. Czy oznacza to, że wypadająca sierść u psa nie powinna wzbudzać naszego niepokoju? Nic bardziej mylnego — jeśli linienie naszego pupila przybiera na sile bardziej niż zwykle, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii , który zleci szczegółowe badania i znajdzie przyczynę tego niepokojącego objawu. Par Redakcja Wamiz.

nadmierne wypadanie włosów u psa

Okresowe wypadanie włosów u psów , szczególnie na wiosnę, jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Zwierzęta pozbywają się wówczas gęstego włosa puchowego, który chroni je w zimę przed mrozem. Niepokoić powinniśmy się, gdy pies nadmiernie linieje przez cały rok albo gdy zdrowy do tej pory czworonóg nagle zaczyna tracić sierść. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania sierści u psa jest niewłaściwa dieta. Powinna być pełnowartościowa, czyli zawierać wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze. Niedobór pewnych związków, takich jak witamina A, biotyna oraz nienasycone kwasy tłuszczowe w pierwszej kolejności objawia się waśnie nadmiernym wypadaniem futra. Zatem, aby poprawić jego kondycję naszego pupila trzeba podawać mu produkty bogate w substancje wpływające na stan skóry i okrywy włosowej. Witaminę A znajdziemy między innymi w takich produktach, jak wątróbka, marchew czy brokuły. Z kolei źródłem biotyny, czyli witaminy H są między innymi wątroba, orzechy, soja, żółtka jaj i ryż. Nienasycone kwasy tłuszczowe znajdziemy zaś w olejach roślinnych, zwłaszcza w oleju z wiesiołka oraz oleju z ogórecznika.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować.

Komentarze

Wypadanie włosów u psa to proces, który jest w pełni naturalny. Okrywa włosowa składa się bowiem z włosów, które są w różnych fazach: wzrostu, dojrzałości i obumierania.

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku?

Linienie psa to naturalny proces, chociaż wielu właścicielom może przysporzyć niemało problemu.

Wypadanie sierści u psa jest zjawiskiem całkowicie normalnym i zupełnie niegroźnym procesem. Linienie u naszego czworonoga, w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu, możemy zaobserwować w kilku okresach w roku, podczas których  zmieniają się warunki atmosferyczne — zwierzę w ten sposób przygotowuje się do nadchodzących zmian.

Zostaw swoją myśl