Nagłe wypadanie włosów u mężczyzn

nagłe wypadanie włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym i jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosów. Dziennie możemy tracić od 50 a nawet do włosów. Nawet jeśli wydaje nam się, że tracimy dość dużą ilość włosów, nie ma powodu do niepokoju. Dopóki trwa zdrowy wzrost włosów — ich gęstość pozostanie stabilna. Jeżeli jednak zauważymy, że nasze włosy ulegają przerzedzeniom lub zaobserwujemy pojawiające się łyse miejsca na naszej głowie czy zakola — może to być oznaką, że należy zasięgnąć porady farmaceuty. Jeśli wypadanie włosów pojawia się nagle lub jest wyjątkowo nasilone, niezbędna jest konsultacja z dermatologiem.

Wypadanie włosów

Dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewcząt, chociaż różne mogą być przyczyny takiego stanu. Jeśli ktoś nie wierzy, że młodość to mogą być również poważne problemy z włosami, to powinien przejrzeć choćby fora internetowe, na których młodzież szuka ratunku dla swoich włosów oraz wymienia się doświadczeniami w leczeniu.

Co trzecia kobieta i ponad połowa mężczyzn, którzy skończyli 50 lat, zmaga się z łysieniem - wynika z danych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W znaczący sposób obniża jakość życia i atrakcyjność zarówno w życiu zawodowym, społecznym, jak i prywatnym" - przekonuje w rozmowie z RMF FM dermatolog doktor Ewa Chlebus. Doktor Ewa Chlebus, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne :  To bardzo ważny problem, dlatego że łysienie łączy się z ogromnym obniżeniem jakości życia. Łysienie to powód do niepokoju. Pacjenci mówią wtedy: "Wszędzie widzę włosy wokół siebie". To jest bardzo nieprzyjemne.

nagłe wypadanie włosów u mężczyzn

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie. Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost. O istnieniu patologii w organizmie poza nadmiernym wypadaniem, świadczy również zmiana grubości, struktury i zabarwienia łodygi włosa. Czym tak naprawdę jest włos?

Dolegliwość ta występuje u ponad połowy panów w Znane też pod nazwą łysienia typu męskiego. Jest to najczęstsza przyczyna wypadania włosów u mężczyzn. Łysienie zlokalizowane jest przede wszystkim na przodzie słynne zakola i na czubku głowy. Za główną przyczynę łysienia androgenowego uznaje się toksyczne dla mieszków włosowych działanie aktywnej formy hormonu męskiego — dihydrotestosteronu DHT.

Komentarze

Łysienie zazwyczaj odnosi się do nadmiernego wypadania włosów ze skóry głowy.

Włosy są bardzo ważnym źródłem informacji o stanie zdrowia - niektóre pracownie badające skład włosów bardzo precyzyjne i dokładnie oceniają zawartość składników mineralnych, hormonów, składników krwi i innych elementów.

Zostaw swoją myśl