Nerwica straszne wypadanie włosów

nerwica straszne wypadanie włosów

Stres, przemęczenie bardzo osłabia organizm, co może odbić się także na włosach. W okresie dużego narażenia na stres, czy przemęczenia często obserwuje się znaczne osłabienie i wzmożone wypadanie włosów. W celu wzmocnienia włosów w czasie stresu można zastosować odpowiednie suplementy diety. Wiele chorób wątroby przez długi czas rozwija się bezobjawowo lub symptomy są niecharakterystyczne i umykają naszej uwadze.

Czy nerwica powoduje wypadanie włosów?

Przez Gość Angelika , 12 Czerwiec w Nerwica lękowa. Kto tak mial bo ja czasami na szczotce cale kleby wlosow mam. Czy znacie jakas dobra metode ktora zapobiega temu. Ja również.

Przez kaysha , 8 Wrzesień w Depresja. Robi sie badania , które nic nie wykazują, a przyczyna tkwi głębiej.. Uwazam, że nasze problemy skończą się, kiedy zaczniemy odzyskiwać siły do normalnego życia Mi chyba wypadają i tak i tak. Garściami je wyjmuję : a po kąpieli najgorzej jest, mógłbym sweterek zrobić.

nerwica straszne wypadanie włosów

Nerwica obecnie określana jako jedno z zaburzeń lekowych może powodować różne objawy somatyczne i somatyzacyjne, takie jak bóle , wahania ciśnienia , problemy żołądkowo-jelitowe, czy właśnie dermatologiczne i wiele innych. Jednak zanim jakiś objaw uzna się za element nerwicy należy w wiarygodny sposób wykluczyć przyczyny somatyczne, a w przypadku wypadania włosów mogą one być bardzo różne np. Pisze Pani, że "wyniki są dobre", ale nie ma informacji jakie badania Pani wykonała oraz czy badał Panią lekarz. Warto pamiętać, że wyniki badań mają znaczenie pomocnicze, a fundamentem diagnozy medycznej jest zebranie wywiadu i badanie lekarskie, dopiero potem planuje się i ocenia dalsze badania. Dopiero w razie wykluczenia potencjalnych przyczyn somatycznych rozważa się nerwicowe tło zgłaszanych problemów i wówczas wskazana jest konsultacja psychiatryczna. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.

Przez kaysha , 8 Wrzesień w Depresja. Cierpię na nerwice nactręctw i co za tym idzie depresję. Biorę tabletki na włosy ale to nic nie daje. Mi również włosy wypadają w bardzo dużych ilościach. Są słabe.

Komentarze

Stres prowadzić może do wielu schorzeń, w tym również do utraty włosów. Łysienie psychogenne jest jedną z rzadszych, ale jednak występujących u pacjentów postaci łysienia.

Jestem 19 letnią dziewczyną, która od kilkunastu lat cierpi na nerwicę lękową.

Zostaw swoją myśl