Nerwica wegetatywna a wypadanie włosów

nerwica wegetatywna a wypadanie włosów

Przez Gość Angelika , 12 Czerwiec w Nerwica lękowa. Kto tak mial bo ja czasami na szczotce cale kleby wlosow mam. Czy znacie jakas dobra metode ktora zapobiega temu. Ja również. Też niestety nie mam na to sposobu.

Depresja a łysienie

Sławomir Gromadzki. Istnieją bardzo dobre środki przeciw wypadaniu włosów, które wielokrotnie zalecałem, i które dawały świetne wyniki. ZIOŁA do picia: pokrzywa, łopian, skrzyp, perz, kozieradka, chmiel, melisa, mniszek, lukrecja. Wszystkie składniki po 50 gr.

Jestem przed trzydziestką, od około 8 lat cierpię na nerwicę. Od tego też czasu mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Obserwuję zawsze nasilone wypadanie, kiedy choroba daje znać o sobie. Nerwicę leczę u psychoterapeuty od ok. Nigdy nie robiłam szczegółowych badań, dermatolog zbagatelizował sprawę, konkludując, że przyczyn tego problemu może być bardzo wiele i że nie warto się tym przejmować, bo włosów i tak jest jeszcze dużo. Rutynowe badania krwi zawsze dawały dobre wyniki.

Witam lecze sie na te dolegliwości od 3 lat zażywam leki zapisane od psychiatry na efekty czekałem ponad 3 miesiace teraz już funkcjonuję normalnie zażywam citabax dwa razy dziennie i wieczorem miensagen i jest naprawdę dobrze patrząc na to ze miałem takie lęki że przez rok nie opuszczałem domu teraz w końcu żyje jak normalny człowiek to nie jest wstyd iść do psychiatry mi naprawdę pomógł. Czy nerwica wegetatywna może być również przyczyną lęku społecznego? Leczenie farmakologiczne to jedna część pomocy. Bywają sytuacje, gdy lęk jest bardzo nasilony i pacjent nie jest w stanie sam się z nim uporać. Równoległym koniecznym rozwiązaniem jest podjęcie psychoterapii. Jeśli pojawiają się objawy lękowe, świadczą one o silnym nieświadomym konflikcie emocjonalnym.

Szanowny Panie, Wypadanie włosów może mieć związek ze stosowaniem leku Rispolept. Może Pan też spróbować preparatów na wypadanie włosów zawirających Minoksydyl dostępnych w aptece bez recepty. Warto też pomysleć o suplementacji związków mineralnch np. Pozdrawiam Tomasz Wójcik. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:.

Komentarze

Kłucie serca, drętwienie kończyn, problemy żołądkowe - odczuwasz dolegliwości ze strony ciała, ale badania lekarskie nie wykazują choroby? Lekarze odsyłają cię do psychologa.

Długo trwająca nerwica może doprowadzić do rozwoju trądzika różowatego łac. Jeżeli jednak jego przyczyną jest nerwica, może pojawić się u znacznie młodszych osób — tak było w moim przypadku.

Sławomir Gromadzki. Nerwica wegetatywna jest chorobą w której na tle nerwowym występują zaburzenia funkcji narządów oraz układów organizmu.

Zostaw swoją myśl