Odżywka z jajka na wypadające włosy

odżywka z jajka na wypadające włosy

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby. Zbyt obfite wypadanie włosów dokucza zarówno kobietom, jak i dla mężczyznom. Utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością, co często prowadzi do kompleksów. Warto więc dbać o włosy i zapobiegać łysieniu.

2/10. Maseczka z jajka

Do wyboru masz aż 5 maseczek. Twoje włosy zaczęły ostatnio wypadać garściami, a ty zastanawiasz się jak temu zaradzić? Jeśli tak, to dobrze trafiłaś.

Maseczka z jajka na włosy - właściwości

WŁOSY WYPADAŁY MI GARŚCIAMI! CO ZROBIŁAM? moje porady

Wbrew pozorom zastosowanie jajek w domu nie ogranicza się tylko do pieczenia czy gotowania. Już od początku XX wieku były używane jako naturalny środek do pielęgnacji i poprawy kondycji włosów. Nie tylko przyspieszają ich wzrost, ale również wzmacniają, nawilżają, przywracają miękkość i jedwabistość. Zacznijmy od remedium na włosy suche i matowe.

Mieszanka żółtka jaja i soku z limonki jest idealnym środkiem do walki z nadmiernie wypadającymi włosami. Żółtko, dzięki zawartym w nim proteinom, spowalnia proces przerzedzania się włosów, a dodatkowo wspomaga ich wzrost. Instrukcja Składniki należy dokładnie wymieszać i odstawić na bok na kilka minut. Następnie wmasować maseczkę w skórę głowy i nasadę włosów i pozostawić do wchłonięcia na ok. Kolejny krok to spłukanie włosów chłodną wodą, a następnie dokładne umycie ich szamponem. Dzieci widzą i słyszą. Yoyo Czy cytryna może być zamiast limonki? Pit I słusznie, lepiej stosować takie naturalne odżywki niż chemię z szamponów.

Ja też stosuję taką maseczkę co jakiś czas, ale dodatkowo dodaję jeszcze naftę kosmetyczną. Jej jedynym mankamentem jest to, że jak długo trzymam ją na włosach to ona zasycha i ciężko ją zmyć. Wtedy zawsze powyrywam sobie niechcący trochę włosków : A Ty masz piękne włosy! Jest czego pozazdrościć!

Komentarze

Jajka to nie tylko przysmak w kuchni, ale też doskonały składnik wielu domowych kosmetyków.

Półki drogeryjne i apteczne uginają się od innowacyjnych formuł, które odżywiają, nawilżają i odbudowują włosy. Każdy z nich jest reklamowany jako najlepszy, najskuteczniejszy i najbardziej ekologiczny sposób.

Zostaw swoją myśl