Okresowe wypadanie włosów

okresowe wypadanie włosów

Zaburzenia gospodarki hormonalnej powodują wypadanie włosów. Jeśli cierpisz na PCOS Zespół policystycznych jajników , zaczęły wypadać Ci włosy po przebytej ciąży czy masz hormonalne zaburzenia pracy tarczycy bądź wypadają Ci włosy z powodu menopauzy ta seria jest dla Ciebie. Seria przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Jeśli cierpisz na łysienie androgenowe, plackowate lub anagenowe. Jeśli włosy zaczęły Ci wypadać na skutek przyjmowanych leków bądź powodem wypadania włosów jest cukrzyca ta seria jest dla Ciebie.

Łysienie okresowe

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne. Jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosa, składającego się z trzech faz: wzrostowej trwa najdłużej - od 2 do 8 lat, zazwyczaj ok.

Kompletna pielęgnacja spowalniająca nagłe, okresowe wypadanie włosów stres, po ciaży, dieta, zmęczenie. Dostawa w h. Bezpłatna dostawa od zł Kurier DPD-przedpłata i paczkomaty. Dostawa i zwroty - więcej informacji.

Redakcja 25 października Choroby Zostaw komentarz. Łysienie okresowe, czyli okresowe wypadanie włosów jest zjawiskiem, które dotyczy prawie każdej osoby przynajmniej kilka razy w życiu. Zazwyczaj okresowe wypadanie włosów charakteryzuje się łagodnym przebiegiem, jednak zdarzają się przypadki bardzo silnej okresowej utraty włosów. Podstawowym objawem łysienia okresowego jest nadmierne wypadanie włosów przebiegające w określonym czasie. Jedną z częstszych przyczyn okresowego wypadania włosów są pojawiające się u kobiet zmiany hormonalne. Często do łysienia okresowego przyczynia się ciąża, a także połóg. Wówczas spada poziom estrogenów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie włosów. W czasie II oraz III trymestru ciąży zostaje zahamowana faza telogenu, czyli faza, w której włosy przechodzą w stan spoczynku i wypadają. Faza ta odnawia się gwałtownie około 10 tygodnia po porodzie, w wyniku czego mniej więcej do 20 tygodnia po porodzie włosy nadmiernie wypadają. Podobnie dzieje się u kobiet, które odstawiają tabletki antykoncepcyjne.

Dzisiaj temat dla kobiet. Chociaż właściwie to i dla panów. Więc niby  dla wszystkich. Ale u pań jednak okresowe wypadanie włosów jest częstszym zjawiskiem. A zaplątałem się.

Komentarze

Prześlij komentarz. To, że codziennie tracimy określoną liczbę włosów jest na porządku dziennym.

Podczas lata wystawiałaś swoje włosy na działanie bezlitosnych promieni słonecznych, a dodatkowo zapewniałaś im kąpiele w słonej i chlorowanej wodzie. Jesienią zauważasz, że włosy stały się matowe, przesuszone, z rozdwajającymi się końcówkami, a podczas mycia i czesania gubisz ich coraz więcej.

Kiedy Twoje włosy stają się cienkie, związanie ich w kucyk jest praktycznie niemożliwe.

Zostaw swoją myśl