Olej rycynowy na porost włosów efekty

olej rycynowy na porost włosów efekty

Jak powszechnie wiadomo naturalne metody pielęgnacji włosów pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty zdrowotne i dają szansę uniknąć stosowania kontrowersyjnych środków syntetycznych. Jednym z najlepszych tego typu sposobów jest z pewnością używanie olejków naturalnych. Poniżej przedstawiamy dlaczego warto stosować olej rycynowy na włosy, a także w jaki sposób warto to robić. Przerzedzenie i wypadanie włosów to obecnie bardzo częste problemy, spotykane zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Olej rycynowy na porost włosów – korzyści i jak go używać?

Olejek rycynowy jest pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego Ricinus communis w naturze występującego w Afryce i Indiach. Jest to wytłaczana na zimno i poddawana obróbce termicznej gęsta, bezbarwna lub jasnożółta ciecz. Olej rycynowy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Olejek rycynowy wzmacnia włosy , przyspiesza ich porost, zwiększa elastyczność, zapobiega łamaniu i wypadaniu. Może stanowić składnik maseczki, można też używać go do olejowania włosów. Olej rycynowy poprawia wygląd włosów oraz oczyszcza skórę głowy. Olejek rycynowy zawiera witaminy A i E oraz kwasy tłuszczowe omega. To przede wszystkim tym substancjom zawdzięcza swój odżywczy wpływ na włosy. Olejek rycynowy wygładza je, regeneruje i wzmacnia.

Forum Łysienie. Rejestracja   Zaloguj. Olej rycynowy na porost włosów? Poprzedni temat :: Następny temat. Tagi tematu: olej , rycynowy. Wysłany: ,     Olej rycynowy na porost włosów? Słyszeliście o wcierkach z oleju rycynowego mających przyspieszyć i zwiększyć ilość nowych włosów?

Olejek rycynowy — jak działa na wysokoporowate włosy i skórę głowy? Jak go stosować i na co warto zwrócić uwagę? Serdecznie zapraszam do lektury! Pytanie od Czytelniczki :.

Komentarze

Kochają go wszystkie włosomaniaczki — jest tani, wydajny i wyjątkowo skuteczny. To od niego wiele kobiet rozpoczyna swoją przygodę z olejowaniem włosów.

Prześlij komentarz Jestem wdzięczna za każdy pozostawiony komentarz - to niezwykle motywuje do dalszego pisania! O olejowaniu włosów słyszał już chyba każdy, pewnie ty także.

Zostaw swoją myśl