Olej rycynowy na porost włosów opinie

olej rycynowy na porost włosów opinie

Olejek rycynowy jest pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego Ricinus communis w naturze występującego w Afryce i Indiach. Jest to wytłaczana na zimno i poddawana obróbce termicznej gęsta, bezbarwna lub jasnożółta ciecz. Olej rycynowy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dzięki temu może być używany w przemyśle medycznym i farmaceutycznym. Jako lek pomaga w walce z zaparciami wzmaga ruchy perystaltyczne jelit , jest składnikiem wielu maści pomocnych w leczeniu oparzeń, wyprysków, chorób pochwy czy szyjki macicy.

Olejek rycynowy a porost włosów

Kochają go wszystkie włosomaniaczki — jest tani, wydajny i wyjątkowo skuteczny. To od niego wiele kobiet rozpoczyna swoją przygodę z olejowaniem włosów. O czym mowa?

Olej rycynowy nie jest znany w krajach orientu i tropikach, ale w niektórych rejonach Europy i Ameryki Północnej do dziś bije rekordy popularności. Nic dziwnego, ponieważ jest nietypowy i niezwykły nawet w świecie naturalnych olejków. Olejek rycynowy jest bowiem niedrogi w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku olejami. Jeśli zatem to twój pierwszy zakup oleju i chcesz spróbować swojej przygody z olejowaniem włosów, lub zregenerować paznokcie albo brwi, a niska cena olejku jest dla Ciebie istotna, kupuj śmiało olejek rycynowy: to dobra, niedroga i wydajna odżywka do brwi, paznokci. Olejek rycynowy wytwarzany jest z nasion rącznika pospolitego. To gęsty i treściwy olej, dlatego ciężko aplikuje się na włosy i trudno go zmyć, ale jego działanie rekompensuje w zupełności niewygodną aplikację.

Bardzo zaciekawił mnie ten wpis : Powiedz proszę jak dokładnie użyć tej mieszanki z żelem i olejem - nigdy nie stosowałam domowych sposobów i nie mam pojęcia ile to na włosach trzymać, czy wmasować w skórę głowy, czy tylko w połowę włosów. A co powiesz na mieszanie oleju rycynowego z żółtkiem? Ostatnio na to wpadłam. Alinko ja z innym pytaniem. Czytalalam o metodzie peh i podobno najlepiej stosowac emolienty i humektanty razem a proteiny raz w tyg lub rzadziej. Kupić szampon i odżywkę amolientowa i obserwować jak włosy reagują? Generalnie moje włosy przetluszczajace od skóry głowy a od połowy suche i placzace. Nie jestem Aliną, ale może pomogę;- wiec tak: obserwowanie włosów jest najlepszym sposobem, być może twoje mogą potrzebować protein rzadziej np raz na dwa tygodnie. Z kolei zbyt częste używanie emolientów i humektantów może doprowadzić do strączowania, ale jeśli to się już stanie lepiej uważać , to właśnie wtedy trzeba użyć protein.

Olejek łopianowy zawiera wiele witamin oraz naturalnych substancji aktywnych. Dzięki nim znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również w pielęgnacji. Olejek z łopianu wykorzystuje się głównie jako naturalny kosmetyk, wzmacniający i odżywiający włosy, a także stymulujący ich porost. Olejek łopianowy pozyskuje się z korzenia łopianu większego — rośliny, która powszechnie w Polsce uznawana jest za chwast.

Komentarze

Nie odszedł do lamusa, lecz udowodnił, że ostatnie słowo w pielęgnacji włosów należy do niego.

Jak powszechnie wiadomo naturalne metody pielęgnacji włosów pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty zdrowotne i dają szansę uniknąć stosowania kontrowersyjnych środków syntetycznych. Jednym z najlepszych tego typu sposobów jest z pewnością używanie olejków naturalnych.

Wiele kobiet pragnie mieć długie bujne włosy, które mogą nosić z dumą. Niestety, z dzisiejszym zanieczyszczeniem środowiska, złymi nawykami żywieniowymi i siedzącym trybem życia, mieszki włosowe nie są odpowiednio odżywiane oraz nie otrzymują potrzebnego wsparcia , by zapewnić zdrowe i lśniące włosy.

Zostaw swoją myśl